Jared Leto zostanie wampirem dla Sony

Morbius Jared Leto
www.joblo.com

Moda na spin-offy trwa w najlepsze. Wytwórnia Sony nie oddaje rękawicy Marvelowi i kontynuuje realizację filmów opowiadających o najsłynniejszych złoczyńcach i antybohaterach ze świata Spider-Mana. Na celowniku od jakiegoś czasu jest postać naukowca, który zamienia się w wampira. Deadline donosi, że angaż otrzymał Jared Leto.

Wampir z przypadku: Morbius Jared Leto

Dobra passa Jareda Leto trwa. Niedawno media obiegła wiadomość o tym, że aktor otrzyma solowy film poświęcony sylwetce Jokera. Okazuje się, że to nie jedyna komiksowa postać, w jaką przyjdzie mu się wcielić. W filmie Morbius Jared Leto ma zagrać biochemika, doktora Michaela Morbiusa. Próbując wyleczyć się z rzadkiej choroby krwi, naukowiec wstrzykuje sobie serum, które przemienia go w wampira.

https://www.hollywoodreporter.com

Michael Morbius jest jedną z najciekawszych i najmniej oczywistych postaci uniwersum Spider-Mana. Choroba Michaela, mająca wpływ na jego niezbyt atrakcyjny wygląd, przyczyniła się do wychowania w izolacji od ludzi. Pogrążony w świecie książek chłopiec wyrósł na laureata Nagrody Nobla i wybitnego specjalistę w dziedzinie biologii ludzi i zwierząt. Morbius podejmuje próbę uleczenia choroby genetycznej przy pomocy terapii eksperymentalnej. Kombinacja elektrowstrząsów i próbki krwi nietoperza-wampira zamienia go w odrażające fizycznie monstrum o niepohamowanej żądzy krwi. Doktor staje się również supersilny, superszybki, potrafi latać, a jego rany goją się błyskawicznie. Jego ugryzienie zabija lub zamienia ludzi w podobnie funkcjonujące istoty.

W historii komiksów kilkukrotnie przychodziło mu walczyć z Super-Manem. Nie wiadomo, jak ten problem rozwiąże Sony, którego spin-offy podobno mają być dalekie od nawiązań do postaci Człowieka-Pająka. Pierwszą szansą przekonania się, jak Sony planuje zrealizować swoją wizję, będzie nadchodzący wielkimi krokami Venom z Tomem Hardym w roli głównej.

Pasjonat u sterów?

Projekt wyreżyseruje Daniel Espinosa, którego najgłośniejszym filmem pozostaje zeszłoroczny horror science-fiction Life (Espinosa ma na swoim koncie również Safe House i System… z Tomem Hardym w roli głównej). Reżyser ma być podobno wielkim pasjonatem i stałym czytelnikiem Marvel Comics. Scenariusz napisali Burk Sharpless i Matt Sazama, twórcy serialu Zagubieni w kosmosie. Panowie mają za pasem również kilka niezbyt ciepło przyjętych produkcji: Bogów Egiptu, Łowcę Czarownic i Drakulę: Historię Nieznaną.

Przypomnijmy: Leto nie po raz pierwszy przymierzany jest do roli wampira. Josh Boone, który nabył prawa do nakręcenia remake’u Wywiadu z wampirem przyznał, że aktor byłby jego idealnym kandydatem do roli Lestata – postaci, którą w oryginale wykreował Tom Cruise.