Powstanie spin-off X-Men od twórcy Deadpoola

Projekt o nazwie 143 osadzony będzie w świecie mutantów. Scenariusz widowiska napisze Brian Michael Bendis, dawny współpracownik Marvela, który pracował dla wytwórni przez niemal dwadzieścia lat. Reżyserią zajmie się Tim Miller, twórca pierwszej części Deadpoola.

Film ma skupiać się na postaci dotychczas słabo zarysowanej w filmowym uniwersum X-Men – chodzi o Kitty Pryde, mutantkę posiadającą umiejętność przenikania przez ciała stałe. Zdolność do dematerializowania siebie i innych przedmiotów sprawia, że potrafi ona również lewitować i zaburzać pola elektryczne.

Tytuł projektu odnosi się do numeru konkretnej pozycji z serii komiksów Uncanny X-Men. Wydawnictwo zostało opublikowane w 1981 roku i to w nim pojawia się jedna z pierwszych solowych przygód Kitty Pryde.

Postać mogliśmy dotychczas podziwiać na ekranie w filmach X-Men: Ostatni bastion (2006) oraz X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (2016). W obu przypadkach bohaterkę zagrała Ellen Page.

W ostatnim czasie w mediach zahuczało wokół Briana Michaela Bendisa, który po 17 latach współpracy opuścił Marvela na rzecz DC. Dla pierwszej wytwórni wykreował on m.in. postać Milesa Moralesa i Jessiki Jones. W 2004 roku Bendis zrewitalizował serię Avengers, kreując dwa pierwsze zeszyty The New Avengers. To on odpowiedzialny jest również za historię znaną z Czasu Ultrona czy Secret Invasion. Ta ostatnia ma podobno odegrać znaczącą rolę w najnowszych planach wytwórni Marvel Studios i stała się inspiracją do filmu Captain Marvel, w którym w tytułową postać wcieli się Brie Larson.

fot. marvel.com