Francuska opowieść Krystyny Mirek

Fot. Diana Łętocha
Byliśmy już w słonecznej Grecji, teraz nadszedł czas na południową Francję! Francuska opowieść to kolejna część poświęcona bohaterom Wakacji all inclusive Krystyny Mirek. Co ich czeka tym razem? Czy to będą cudowne wakacje?

Francuska opowieść

Beata przyjęła oświadczyny Jakuba. Szczęśliwa narzeczona ma jednak coraz więcej wątpliwości, co do podjętej decyzji. Czeka ich wspólny wyjazd do Francji, podczas których Jakub będzie pracował przy zbiorach oraz tworzył powieść życia, a Berenika w tym czasie wypocznie i zastanowi się nad weselem. Pytanie tylko, czy w ogóle do niego dojdzie? Czy Jakub faktycznie jest mężczyzną jej życia?

W to samo miejsce wybiera się Oliwia, dawna narzeczona Jakuba. Kobieta szuka sensacji, którą mogłaby opisać w swoim magazynie. Na podróż załapie się także Kacper, były chłopak Beaty. Czy znajdą upragniony temat? A może odnajdą coś zupełnie innego? Aleks jest mężczyzną z przeszłością, który po otrzymaniu tajemniczego listu postanawia zmienić swoje życie. Z pozoru nie miły i gburowaty, skrywa jednak ludzkie uczucia i dobre serce. Czy odważy się na zmiany i wydobędzie głęboko skrywane dobro?

W słonecznej krainie mieszka także Hrabia, który jest właścicielem winnicy. Wydawać by się mogło, że ma wszystko i prowadzi szczęśliwe życie. Czy faktycznie takie jest?
Na wszystkie pytania odpowiedzi znajdziecie w książce Francuska Opowieść!

Ale francuskie słońce miało swoją moc

Francuska Opowieść to powieść obyczajowa, napisana w trzeciej osobie. Zawiera przystępny i przyjemny w odbiorze tekst, pełny metafor i licznych opisów francuskiej przyrody. Autorka szczególnie rozpisuje się na temat winnic i zbiorów. Jest to duży plus, gdyż – podobnie jak w poprzednim tomie Wakacje all inclusive – czytelnik znów czuje się, jakby był obserwatorem zbiorów, znajdującym się w południowej Francji. Opisy tworzenia wina czy sprzyjające winogronom warunki są bardzo dokładne, co znacznie poszerza wiedzę w tejże dziedzinie. Akcja toczy się powoli, a historie bohaterów i tym razem skłaniają do głębszych refleksji.

Francuska opowieść

W porównaniu z poprzednią książką Krystyny Mirek, ta wypada dość blado – zawiera znacznie mniej akcji i mało się dzieje. Jest natomiast sielska i spokojna. Nie mniej jednak jest bardzo pozytywna i bardzo przyjemna na leniwe, słoneczne dni. Gorąco polecam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here