W deszczowy dzień w Nowym Jorku | najnowsza komedia Woody’ego Allena

Na ekrany kin wszedł właśnie nowy film w reżyserii Woody’ego Allena pt. W deszczowy dzień w Nowym Jorku. Co można powiedzieć o tej produkcji?

W deszczowy dzień w Nowym Jorku to lekka komedia romantyczna

Głównym bohaterem filmu jest zakochana para studentów: Gatsby oraz Ashleigh. Dziewczyna jest początkującą dziennikarką i pisze do studenckiej gazety. Pewnego dnia dostaje propozycję przeprowadzenia wywiadu ze słynnym reżyserem filmowym w Nowym Jorku. Jest to dla niej ogromna okazja, więc nie waha się ani chwili. Jest to okazja również dla Gatsby’ego, aby spędzić romantyczny weekend ze swoją ukochaną, dlatego młodzi decydują się na wspólną podróż. Jednak ich plany ulegają zmianie, gdy Ashleigh, poprzez wywiad, zostaje pochłonięta przez gwiazdorskie towarzystwo. Gatsby pozostawiony samemu sobie, spotyka Chan – młodszą, wygadaną siostrę swojej byłej dziewczyny. Spędzają ze sobą trochę czasu, opowiadając o swoim życiu i stopniowo się przed sobą otwierają. W tym czasie Ashleigh skupia swoją uwagę, po kolei na: reżyserze, scenarzyście oraz aktorze. Jeden dzień w Nowym Jorku może zmienić dotychczasowe myślenie oraz priorytety zakochanej pary.

fot. materiały prasowe KINO ŚWIAT

Klimat w filmie jest niepowtarzalny

Wszystkie wydarzenia następujące po sobie na ekranie są płynne i naturalne. W deszczowy dzień w Nowym Jorku ogląda się lekko i przyjemnie. Historia urzeka swoją prostotą, ponieważ pokazuje prawdziwe ludzkie rozterki, ale również i szybkie decyzje, które podejmowane są po posłuchaniu głosu serca. Wielu zapewne chciałoby wziąć przykład z bohaterów. Nowy Jork, choć niezwykle deszczowy, dodaje wielkiego uroku temu obrazowi.

fot. materiały prasowe KINO ŚWIAT

W deszczowy dzień w Nowym Jorku okraszony jest sporą dawką humoru

Nie jest to z pewnością film, który nie wywoła w nas żadnych emocji. Wiele kwestii, dialogów czy sekwencji jest niezwykle zabawnych. Pojawia się również zauważalna ironia, która sprawia, że scenariusz nie jest nudny. Nieraz na sali kinowej rozległ się głośny chichot lub tłumiony śmiech. Na tym filmie nie sposób się nudzić.

Obsada jest gwiazdorska

Dobór obsady zdecydowanie nie jest przypadkowy. Każdy wywiązał się ze swojej roli znakomicie. Doskonały Timothée Chalamet jako Gatsby – niepoprawny romantyk, starający odizolować się od ambicji swojej matki, szukający idealnych momentów do miłosnego uniesienia niczym w starym filmie. Ogromne brawa należą się również Elle Fannig, która stworzyła wręcz komiczną postać Ashleigh i dała brawurowy popis swoich umiejętności aktorskich. W swoim zachwycie nie można pominąć również postaci stworzonych przez następujących aktorów: Liev Schreiber – zagubiony, melancholijny reżyser szukający swojej muzy i natchnienia; Jude Law – scenarzysta, który miłość traktuje nad wyraz lekko oraz Diego Luna – bożyszcze Hollywood, który kieruje się głównie fizycznym pociągiem do kobiet. Ciekawa kreacja została stworzona również przez Selenę Gomez. Warto samemu ocenić!

fot. materiały prasowe KINO ŚWIAT

W deszczowy dzień w Nowym Jorku to powrót do formy Woody’ego Allena

Niewątpliwie W deszczowy dzień w Nowym Jorku można uznać za jeden z najlepszych (jak nie najlepszych) filmów ostatnich lat Allena. Wszystko w nim idealnie się komponuje. Ciekawe ujęcia, doskonale napisany scenariusz (dialogi oraz monologi to mistrzostwo), frywolny klimat oraz humor. Zdecydowanie jest to pozycja obowiązkowa do obejrzenia, nie tylko dla fanów kina tego reżysera.

W deszczowy dzień w Nowym Jorku już w kinach!