Opowieści z Mrocznej Kniei – premiera gry w polskiej wersji językowej

Opowieści z Mrocznej Kniei
źródło: https://www.youtube.com/watch?time_continue=85&v=t7EzPPRte1A&feature=emb_logo

Cuba Factory Ideas wydaje kolejny dodatek serii Magia i Myszy w polskiej wersji językowej. Opowieści z Mrocznej Kniei to kontynuacja wydarzeń, rozgrywających się w Sercu Glormla. Tym razem akcja przenosi nas do przerażającego lasu, pełnego obcych stworzeń.

Premierę Opowieści z Mrocznej Kniei zaplanowano na pierwszy kwartał 2020 roku. Już teraz trwa przedsprzedaż gry na stronie wydawcy. Autorem jest znany projektant gier Jerry Hawthorne. Kooperacyjna planszówka wyróżnia się tym, że rozgrywka nie polega na samym graniu. Istotne staje się czytanie historii, zawartej w księdze opowieści. Gra różni się od poprzedniczek nowymi lokacjami i kartami szperania oraz umiejętności.

Magia i Myszy

Gry przygodowe z serii Magia i Myszy to jedna, wielka historia przedstawiająca losy księcia Collina i jego przyjaciół. Gracze zamieniają się w myszy. Jest to efekt zaklęcia złowrogiej czarownicy. Od teraz muszą walczyć z prawdziwymi, mysimi problemami. Poszczególne rozszerzenia gry przynoszą nowych oprawców, ale też nowe cele.

Poszukiwanie domu w mrocznym lesie

Opowieści z Mrocznej Kniei przenoszą graczy do ciemnego lasu, gdzie ich zadaniem staje się znalezienie nowego domu. Podróż nie jest łatwa. Na drodze czyhają wrogowie i  zastawione pułapki. Bohaterowie muszą wykazać się umiejętnym wykorzystywaniem swoich zdolności, by dojść do celu. Ich los zależy również od tego, jaki scenariusz sami wybiorą ze 100-stronicowej księgi opowieści. Wędrówka pozwala im poznać leśne stworzenia i wcześniej nieznane miejsca.

Gra przeznaczona jest dla osób powyżej 7 roku życia. Jej cena to 330 zł.

Stwory z Obory pierwszą grą nowej marki wydawniczej Muduko