Już wkrótce światło dzienne ujrzy Resident Evil 3 Remake

Jeśli czekacie na remake trzeciej odsłony Resident Evil, już niewiele zostało. Prace dobiegają końca, a twórcy zakładają, że to kwestia kilku miesięcy.

W połowie grudnia 2019 roku, Capcom zapowiedział, że gra pojawi się 3 kwietnia 2020 roku. Data premiery wydała się bezzwłoczna, toteż wiele osób powątpiewało w trzymanie się pierwszego terminu. W takich wypadkach zawsze należy wliczać jakieś potknięcia czy problemy. Okazuje się jednak, że prace idą pomyślnie. Japoński magazyn Famitsu, przeprowadził wywiad z twórcami gry ze studia Capcom. Masao Kawada i Peter J. Fabiano stwierdzili, że omawiany tytuł jest już gotowy praktycznie w 90% i podtrzymali datę premiery jako na kwiecień bieżącego roku. 

Co znajdziemy w RE3: Remake?

Twórcy uchylają rąbka tajemnicy informując, że w remake’u trzeciej części, spotkamy się z naciskiem na dynamikę i akcję. W kwestii klimatu nadchodzący tytuł będzie posiadał znaczne różnice w porównaniu do innych części Resident Evil. Z wywiadu dowiadujemy się również, że postacie w grze zostały poddane różnym zmianom wizualnym. Najwięcej z nich dotyczy Carlosa Oliveira, przy czym w jego wypadku, możemy liczyć również na zmiany w charakterze.

Platforma

Przypomnijmy. Resident Evil 3 Remake, dostępny będzie na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Cena gry waha się w okolicach 230zł.

Wild Rift

Wild Rift – co wiemy o wersji mobilnej LoLa?