Znamy publikację fotograficzną roku według czytelników Fotopolis!

fotopolis
Graf. fotopolis.pl
Fotopolis ogłosił zwycięzców plebiscytu. Podobnie jak rok temu, aparaty, obiektyw, akcesoria, książki i wydarzenia rywalizowały ze sobą aż w 12 kategoriach.

Od połowy grudnia nasi czytelnicy mogli głosować w plebiscycie Fotopolis i Digital Camera Polska na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku. W samym plebiscycie zaszło jednak kilka istotnych zmian.W głosowaniu wzięło udział ponad 2 tys. osób – dzięki Waszemu zaangażowaniu otrzymaliśmy rzetelny pogląd na to, jakie produkty uważane są za najlepsze nie przez pisma czy portale branżowe, ale przez zwykłych użytkowników, czyli osoby, z których zdaniem producenci i organizatorzy imprez powinni liczyć się najbardziej – informuje fotopolis.pl.

Czytelnicy oprócz głosowania na wydarzenie roku, aparat, bądź obiektywy, mogli oddać swój głos na publikację roku 2019. Wśród zwycięzców znalazły się dwie książki wydane przez poznański wydawnictwo Pix.House:

Miejsce I – “Ukraine Runs Through It” – Justyna Mielnikiewicz (353 głosy

Ukraińcy mierzą się nie tylko z konfliktem w granicach własnego państwa, ale także z chaosem i propagandą. Część z bohaterów postanowiła aktywnie włączyć się w walkę i opowiedzieć po jednej ze stron. Mielnikiewicz próbuje zrozumieć te postawy, poświęciła kilka lat na wielokrotne podróże na Ukrainę i powracanie do swoich bohaterów. Wyd. Pix.House. 

Miejsce II – “Mechanizm” – Mariusz Forecki (307 głosów)

Jacy byliśmy? Jak wyglądał nasz kraj, a jak żyje się teraz? „Mechanizm” to fotograficzna opowieść, dzięki której nie tylko możemy zobaczyć, ale także postarać się zrozumieć i docenić jak zmienił się nasz kraj w latach 1989-2019.Wyd. Pix.House. 

Miejsce III – “Land” – Lorenzo Castore (270 głosów)

“Land” jest zapisem ostatniego pobytu Castore na Śląsku: już nie hałdy dominują w tutejszym pejzażu, ale miasto, aglomeracja, w której nakładają się liczne warstwy, przeszłość miesza się z nowoczesnością. Projekt jest także próbą nowego języka dla opowiedzenia Śląska.

Wyniki całego plebiscytu możecie poznać tutaj: fotopolis.pl

Dołącz do Archiwum Społecznego Galerii Pix.House