Thrill me. Historia Leopolda i Loeba [zapowiedź]

Materiały prasowe.

Thrill me. Historia Leopolda i Loeba autorstwa Stephena Dolginoffa  to mrożący krew w żyłach musical przedstawiający historię tego legendarnego duetu, który w latach 20-tych popełnił jedną z najgłośniejszych zbrodni XX wieku. Polska premiera spektaklu odbędzie się już 16 października 2020 roku w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie (w siedzibie Teatru, przy ul. Jagiellońskiej 26).

Historia

W 1924 roku, w Chicago, w umysłach pochodzący z dobrych domów studentów, Nathana Leopolda i Richarda Loeba, rodzi się plan na zbrodnię doskonałą. Jest ona motywowana przeświadczeniem o byciu nadczłowiekiem.

Thrill me to studium wieloznacznej, toksycznej relacji dwojga młodych ludzi, którzy natchnieni filozofią Nietzschego, pragną udowodnić swoją wyższość nad prawem, społeczeństwem i przede wszystkim drugim człowiekiem. To historia chłopców z sąsiedztwa, spragnionych sensacji i szukających wartości swojego życia w zbrodni. Ale przede wszystkim to uniwersalna opowieść o potrzebie bliskości, która ulega chorej manipulacji i niebezpiecznej idei.

materiały promocyjne

Historia Leopolda i Loeba była wielokrotnie podejmowana przez popkulturę. Stanowiła inspirację dla filmu Sznur Alfreda Hitchcocka czy Funny Games Michaela Hanekego. Teraz doczekała się polskiej, teatralnej inscenizacji, która otworzy kolejny sezon artystyczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury.

Twórcy i obsada

Reżyseria: Tadeusz Kabicz
Koncepcja sceniczna: Tadeusz Kabicz, Maciej Pawlak
Obsada: Maciej Pawlak, Marcin Januszkiewicz
z gościnnym udziałem: Filipa Kosiora i Mirosława Zbrojewicza 
Fortepian: Karina Komendera
Animacje: Karolina Jacewicz
Reżyseria świateł: Dariusz Albrycht
Autorka przekładu na język polski: Małgorzata Lipska  

Terminy

16 października – godzina 19:00 PREMIERA

17 października – godzina 17:00

18 października – godzina 19:00

Ostatnie bilety na spektakle 17 i 18 października są w sprzedaży na stronie Mazowieckiego Teatru Muzycznego.

Materiały promocyjne. Autor zdjęcia: Marek Popowski