Jesus Christ Superstar po raz piąty w Teatrze Rampa [zapowiedź]

fot. Kinga Karpati

Już niecały miesiąc dzieli nas od powrotu musicalu Jesus Christ Superstar do warszawskiego Teatru Rampa. Siłą tej inscenizacji są genialne interpretacje wokalne, piękna muzyka na żywo, urzekająca choreografia, wyjątkowa atmosfera oraz świetny przekład Wojciecha Młynarskiego i Piotra Szymanowskiego.

5. rocznica

Teatrze Rampa w Warszawie premiera musicalu odbyła się 18 marca 2016 roku. Po ogromnym sukcesie spektakl powracał na deski teatru w kolejnych latach, stając się jego repertuarowym hitem. W tym roku musical będzie można obejrzeć na Targówku tradycyjnie przed Wielkanocą – od 5 marca do 8 kwietnia 2020 roku.

Na przestrzeni lat Jesus Christ Superstar w inscenizacji Rampy zmieniał się i rozwijał. To wszystko dzięki wyobraźni, talentowi oraz zaangażowaniu twórczego zespołu: Jakuba Wociala, Santiago Bello (inscenizacja i reżyseria) i Jana Stokłosy (kierownictwo muzyczne) oraz wszystkich tworzących go artystów. Musical pozwala na chwilę się zatrzymać, wyciszyć i potrafi skłonić do refleksji nad sprawami, które zwykle zagłusza codzienność.

fot. materiały prasowe
Jesus Christ Superstar 2020 – Obsada

Tegoroczna inscenizacja jest wzbogacona o nową obsadę – Maciej Podgórzak w roli Jezusa, Łukasz Mazurek na zmianę z Maciejem Pawlakiem w roli Judasza oraz Wiktoria Białecka w roli Marii Magdaleny.

Jakub Wocial żegna się z tytułową rolą już 8 marca.

Artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy – kierownika muzycznego inscenizacji Teatru Rampa od 2018 roku. Natomiast za choreografię odpowiada Santiago Bello, a za scenografię Dorota Sabak.

Pełna obsada prezentuje się następująco:

Jezus  – Jakub Wocial/Maciej Podgórzak

Judasz – Łukasz Mazurek/Maciej Pawlak/Jerzy Gmurzyński

Maria Magdalena – Natalia Piotrowska/Wiktoria Białecka

Piłat – Maciej Nerkowski/Andrzej Danieluk/Paweł Erdman

Kajfasz – Paweł Tucholski/Paweł Erdman

Piotr – Maciej Pawlak/Jakub Szyperski

Szymon – Przemysław Niedzielski/Arkadiusz Borzdyński

Herod – Daniel Zawadzki

Annasz – Agnieszka Fajlahuer

Kapłanka – Brygida Turowska

Przeznaczenie – Dominika Łakomska / Marta Wardyńska

Nadzieja – Aleksandra Gotowicka

Zespół: Paulina Janczak, Justyna Kolenda, Ewelina Kruk, Natalia Kielan, Agnieszka Niemiec, Santiago Bello, Patryk Gładyś, Michał Cyran, Robert Tondera, Jarosław Zawadzki.

Bilety

Ostatnie bilety są do nabycia w kasie Teatru Rampa oraz na stronie internetowej.

Gorąco polecamy Wam musical Jesus Christ Superstar. Stanowi on wspaniały prezent od Teatru Rampa wpisany w ten wyjątkowy, przedświąteczny czas.

fot. materiały prasowe