Pokaz gier na PlayStation 5 w przyszłym tygodniu!

PlayStation 5

Po miesiącach plotek wreszcie doczekaliśmy się konkretów: w przyszłym tygodniu odbędzie się cyfrowe wydarzenie “The Future of Gaming”, na którym zobaczymy gry przygotowywane z myślą o PlayStation 5.

W ostatnich tygodniach Sony nie daje fanom chwili wytchnienia. Po świetnych pokazach Ghost of Tsushima i The Last of Us: Part II nadszedł czas na konkrety o nadchodzącej generacji. W przyszły czwartek o 22:00 naszego czasu odbędzie się trwający około godzinę pokaz gier tworzonych na PlayStation 5. Transmisję obejrzycie na YouTube i Twitchu.

Trudno przewidzieć, czego dokładnie możemy się spodziewać. Wpis z oficjalnego bloga PlayStation obiecuje prezentację gier tworzonych zarówno przez dużych, doświadczonych deweloperów, jak i mniejszych o nieugruntowanej jeszcze pozycji. Wielu fanów liczy głównie na prezentację tytułów tworzonych przez wewnętrzne studia Sony jak kontynuacje Horizon Zero Dawn, God of War i Spider-Man. Dużo spekuluje się też o nowym wcieleniu marki Silent Hill opracowywanym ponoć przez Sony Japan Studios.

Przyszłotygodniowa konferencja będzie pierwszym z serii cyfrowych wydarzeń poświęconych next-genowi Sony. W kolejnych tygodniach i miesiącach powinniśmy otrzymać mnóstwo informacji nie tylko o grach, lecz również o samej konsoli. Niewykluczone, że niebawem poznamy wygląd konsoli, cenę oraz datę premiery. Ta ostatnia, wedle obietnic Sony ma nastąpić jeszcze w tym roku.

PlayStation 5 – poznaliśmy pełną specyfikację konsoli

PlayStation 5 – poznaliśmy pełną specyfikację konsoli