Giorgio Moroder wyrusza w trasę koncertową!

Giorgio Moroder wyrusza w trasę
fot. https://www.giorgiomoroder.com/

Jeśli ktoś już zwątpił w to, że słynny producent muzyczny i kompozytor kiedykolwiek zagra koncert, to mamy wspaniałą wiadomość. Giorgio Moroder wyrusza w trasę koncertową! Będzie to jego pierwsza trasa w życiu.

Giorgio Moroder to legendarny producent muzyczny, włoski muzyk i kompozytor.  Był trzykrotnie wyróżniony Oscarem – Nagrodą Akademii Filmowej. Otrzymał ją w 1979 za ścieżkę dźwiękową do filmu Midnight Express, w 1984 roku za napisanie muzyki do piosenki Flashdance…What a Feeling oraz w 1987 r. za piosenkę Take My Breath Away z filmu Top Gun. W 1984 roku skompilował ścieżkę do niemego filmu Metropolis (1926), będąc jednocześnie jego producentem. 20 września 2004 roku w ramach ceremonii Dance Music Hall of Fame w Nowym Jorku został uhonorowany za wybitne osiągnięcia w dziedzinie produkcji muzycznej. Współpracował z największymi gwiazdami w branży muzycznej. Należą do nich m.in: David Bowie, Elton John, Janet Jackson, Freedie Mercury, Barbra Streisand, Bonnie Tyler, Daft Punk, Birtney Spears, Kylie Minogue, Charlie XCX.

Pierwsza trasa koncertowa

Giorgio Moroder wyrusza w trasę koncertową zwaną The Celebration of the 80’s Tour. Odbędzie się ona w kwietniu i maju 2019 roku. Muzyk zagra w 15 miastach europejskich. Bilety na koncerty ruszyły 12 października 2018 r.

Moroder o koncertach:

To jest coś, co zawsze chciałem robić, fani ciągle zwracali się do mnie pytając, czy kiedykolwiek zrobię prawdziwą trasę. W czasach, kiedy producenci nie opuszczali swoich studiów, było to nie do pomyślenia. Ten obszar był zarezerwowany przez piosenkarzy. Dzisiaj DJ-e i producenci muzyczni stają się gwiazdami muzyki popularnej, więc to odpowiedni czas i jestem bardzo podekscytowany, że w końcu to robię!

Poza legendarnym producentem, fani zobaczą także Nile’a Rogersa. Legendarny gitarzysta i lider CHIC będzie odpowiadał za wokoder, elektroniczne efekty i dźwięki. Podczas trasy Giorgio ma również dzielić się historiami, które według prasy nigdy wcześniej nie opuściły ścian jego studia. Giorgio przyznał również, iż wykorzysta trasę w celu oddania hołdu Donnie Summer, która zmarła 17 maja 2012 roku. Ma ona pojawić się na ekranie w synchronizacji z Moroderem i jego zespołem.

Zobacz także ostatnie nowości!

Piątkowe nowości! LANY, Sigrid, Charli XCX, Sivan, Odell, Podsiadło, Halsey, TOP