Życie po Brexicie – Spotify i Netflix ograniczone w Wielkiej Brytanii?

Jak zapowiedział rząd Wielkiej Brytanii, Brexit oznacza także ograniczony dostęp do usług streamingowych, takich jak Spotify i Netflix.

Gdy w 2016 roku Brytyjczycy przegłosowali w referendum wyjście z Unii Europejskiej (wdzięcznie nazwane Brexitem), mało kto by pomyślał, że decyzja ograniczy też media. W tym też streaming. Dziś wiemy, że oficjalnie Wielka Brytania ma opuścić UE 29 marca 2019 roku. Poza licznymi zmianami na tle edukacji, polityki czy gospodarki, oznacza to też bardziej trywialne zmiany… Choć dla niektórych najcięższe do przyswojenia.

Spotify i Neflix nie dla Brytyjczyków przebywających za granicą

Możliwe, że Brytyjczycy, będąc poza granicami swojego kraju, nie będą mogli korzystać z takich aplikacji jak Spotify i Netflix. Po Brexicie, możliwość przenoszenia danych z aplikacji poza granice państwa przestanie obowiązywać. Jest sposób na to, by Spotify, Netflix i wiele innych aplikacji było dostępnych dla Brytyjczyków w Europie. Należy podpisać odpowiednie dokumenty, dopóki te, które ustalono dotychczas, nie wejdą w życie, czyli do grudnia bieżącego roku.

Usługodawcy oferujący treści online nie będą zobowiązani, ani nie będą w stanie oferować, konsumentom w Wielkiej Brytanii dostęputransgranicznego.- możnaprzeczytać w dokumentach opisujących wpływ Brexitu na mieszkańców – Konsumenci z Wielkiej Brytanii zoBACZĄ ograniczenia swoich internetowych usług związanych z treścią podczas tymczasowego pobytu w UE – czytamy.

Władze Netflixa starają się uspokoić brytyjskich użytkowników. Tłumaczą, że nawet gdy dojdzie w pełni do założeń Brexitu, to Brytyjczycy będą mogli korzystać z usługi na całym świecie. Najprawdopodobniej jednak zobaczą bibliotekę dostępną w kraju, w którym w danym momencie będą przebywać a nie brytyjską.