Demon’s Souls – zagadka tajemniczych drzwi rozwiązana

Demon's Souls Remake secret door

Wczoraj informowaliśmy Was o nierozwiązanej wciąż zagadce drzwi dodanych w remake’u Demon’s Souls. Dziś informacja ta jest nieaktualna, bowiem drzwi zostały otwarte. Co znajduje się w środku? 

Tajemnica zamkniętych drzwi dodanych w remake’u Demon’s Souls została rozwiązana. Gracz z kanału Distortion2 dokonał tego podczas swojego streama z 19 listopada. Co trzeba było zrobić, aby drzwi otworzyć? W jednej z lokacji, w której można dokonywać wymiany przedmiotów z ptakami należało upuścić 30 ceramicznych monet. Po przeładowaniu gry na ziemi pojawiał się przedmiot “zardzewiały klucz”. Obiekt ten jak się okazało otwiera tajemnicze drzwi w trzecim poziomie Zamku Boletaria. A co gracz znalazł za nimi? 

Na niewielkim balkonie leżało ciało rycerza złożonego na ławce. Przedmiot podniesiony z niego okazał się zestawem zbroi Penetratora – jednego z bossów z tej lokacji. Zestaw posiada dość dobre statystyki obrony przed obrażeniami fizycznymi i klasyfikuje się jako zbroja ciężka. Na chwilę obecną nie odkryto, by w lokacji znajdowało się cokolwiek poza wspomnianą zbroją. 

Kolejna zagadka od Bluepoint

Jednocześnie warto zauważyć, że nie jest to pierwszy przypadek, kiedy Bluepoint przygotowując remake jakiegoś tytułu zamyka coś przed graczami. Poprzednio taka sytuacja miała miejsce, kiedy odtwarzali (także ze świetnym skutkiem) Shadow of The Colossus. Wówczas w jednej z lokacji pojawiły się tajemnicze wrota, które otworzyć można było jedynie kolekcjonując rozsiane po świecie monety. Za nimi zaś znajdował się potężny miecz, zadający kolosom zwiększone obrażenia (niestety nie był to 17 boss na którego liczyli wówczas gracze). 

Demon’s Souls Remake ukazał się jako tytuł ekskluzywny na konsoli PlayStation 5. Jego premiera miała miejsce 12 listopada 2019 roku. Gra w przeciwieństwie do swojej pierwotnej wersji posiada kinową polską wersję językową.  

Jesteście zadowoleni z rozwiązania zagadki tajemniczych drzwi? A może liczyliście na broń, albo kamień pozwalający zregenerować zniszczony archstone w lokacji huba? Dajcie nam znać w komentarzach! 

Tajemnicze drzwi wprowadzone w remake’u Demon’s Souls

Tajemnicze drzwi wprowadzone w remake’u Demon’s Souls