Znamy kolejne szczegóły Colours of Ostrava 2019

Colours of Ostrava 2019
fot. materiały prasowe

Organizatorzy Colours of Ostrava 2019 ogłosili kolejnych artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej imprezy. Tym razem do line-upu dołączono muzyków tworzących w klimatach jazzowych.

Wydarzenie odbywające się w czeskiej Ostrawie każdego roku przyciąga tłumy fanów różnorodnej muzyki z całej Europy. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach od 17 do 20 lipca. Do tej pory ogłoszono występ takich zespołów, jak choćby: The Cure, Florence + The Machine, Mogwai czy Gang of Youths. Teraz do wspomnianych artystów dołączają wybitni jazzmani. Warto zaznaczyć, że tak obszernego i pięknego line-upu w klimacie jazzu podczas Colours of Ostrava jeszcze nie było.

Kronos Quartet
fot. materiały prasowe
Jazzowy line – up Colours of Ostrava 2019

Kronos Quartet – kwartet smyczkowy działający od ponad pięćdziesięciu lat. Należą do najwybitniejszych przedstawicieli swojego gatunku, będąc jednocześnie pionierami wychodzenia ponad przyjęte kanony. Zdobyli Grammy oraz wiele innych znaczących nagród. Muzycy tworzą eksperymentalną awangardę, folk, rock, world music opakowując to w charakterystyczne dla siebie dźwięki.

Hiromi – jedna z najbardziej urzekających współczesnych pianistek jazzowych. Kompozytorka, której wirtuozerska i dynamiczna gra przenika całe ciało słuchacza, z niebywałą łatwością łączy w swojej muzyce jazz z klasyką rocka, a także innymi gatunkami muzycznymi, nie pozwalając zaszufladkować się w jednej stylistyce.

Sons of Kemet XL – Shabaka Hutchings i jego Sons of Kemet należą do najważniejszych przedstawicieli brytyjskiego, buntowniczego jazzu. Muzycy łączą jazz z hip-hopem, punkiem, afrobeatem, ska, a także calypso. Warto zaznaczyć, że podczas Colours of Ostrava zespół wystąpi w rozszerzonym składzie XL, z dwoma dodatkowymi perkusistami.

Paolo Fresu Devil Quartet – niezwykle wszechstronny sardyński trębacz, który w swojej muzyce prezentuje zarówno dźwięki jazzowe, jak i muzykę świata, muzykę współczesną, a także tradycyjną. Artysta jako lider i wykonawca nagrał w swojej karierze niemal 300 albumów.

Mathias Eick – norweski trębacz tworzący wyrafinowaną, melodyjną muzykę. Muzyk ceniony jest w szczególności za klimatyczne melodie, a także otwartość na różnorodne wpływy. Dopełnieniem jego działalności są świetni muzycy, z którymi współpracuje – m.in. genialny skrzypek Hakon Aase.

Bilety na festiwal dostępne są w przedsprzedaży na stronie internetowej organizatora. Wkrótce poznamy kolejnych artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej imprezy.

Kto zasługuje na miano najlepszego polskiego gitarzysty?

Najlepszy polski gitarzysta – kto zasługuje na to miano?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o