Dlaczego warto obejrzeć The Kominsky Method?

The Kominsky Method
fot. Netflix

Michael Douglas i jego kariera mają się dobrze. Aktor udowadnia to w najnowszym serialu The Kominsky Method, gdzie gra u boku Alana Arkina. Co można powiedzieć o tej produkcji?

The Kominsky Method pokazuje cienie Hollywood

Na ekranie śledzimy losy starszego aktora Sandy’ego Kominsky’ego, który wiele lat temu był znany i ceniony zawodowo. Niestety, od pewnego czasu nie dostał żadnej dobrej propozycji roli. Nie chce grać w tanich przekłamanych reklamach. Nadal marzy mu się wielka produkcja, w której będzie mógł zabłysnąć. Na co dzień uczy sztuki aktorstwa we własnej szkole, którą pomaga prowadzić mu córka. W spełnieniu swoich marzeń przez wiele lat starał się mu pomóc jego długoletni agent i przyjaciel Norman Newlander. Jednak Hollywood utrudnia im to i dobitnie wskazuje na problem – wiek.

The Kominsky Method
fot. Netflix

Serial ukazuje nieocenioną wartość przyjaźni

Na łożu śmierci żona Normana prosi Sandy’ego, aby ten zaopiekował się Normanem po jej śmierci. Aktor godzi się na to, chociaż wie, że będzie to ciężkie zważywszy na charakter przyjaciela. Jednak razem udaje im się pokonywać przeszkody, które zaskakują ich z każdej możliwej strony: choroby, problemy rodzinne, problemy finansowe, randkowanie. Świetnie sobie dają radę w mieście wiecznej młodości, pomimo swojego wieku. Jest to słodko-gorzka historia, która nie ukrywa błędów czy wad bohaterów. Jednak pokazana jest w taki sposób, że nie można się przy niej nie uśmiechnąć.

Serial jest wspaniałą komedią

Dialogi, postaci i humor są fenomenalne. The Kominsky Method bawi widza do łez pomimo trudnej tematyki, jaką jest starość. Serial ogląda się szybko i przyjemnie. Zachwyca w swojej prostocie. Scenariusz jest świetny, ogromne brawa dla twórców. Stworzyli piękną historię, która jest prawdziwa i szczera. Właśnie dlatego serial podbił serca widzów.

The Kominsky Method to aktorski majstersztyk

Michael Douglas oraz Alan Arkin to aktorzy z ogromnym doświadczeniem. Więc zachwyty nad tym duetem nie powinny dziwić. Jednak i tak nie można się powstrzymać przed zachwalaniem tego, jak dobrze oddali ducha swoich bohaterów. Złoty Glob dla Michaela Douglasa w kategorii: najlepszy aktor w serialu komediowym lub musicalu oraz nominacja dla Alana Arkina w kategorii: najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym. Oprócz tego wygrana serialu w kategorii: najlepszy serial komediowy lub musical. Nic dodać, nic ująć. The Kominsky Method trzeba obejrzeć, jak nie dla historii, to chociaż dla głównych bohaterów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o