Zagi pokazała „Hologram”

Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie Zagi

Hologram to pierwszy, oficjalny singiel zapowiadający najnowszy album Zagi Prześwit, który w całości składa się z utworów napisanych wspólnie z fanami podczas transmisji online. Premiera albumu w serwisach streamingowych 31 sierpnia, a premiera wersji fizycznej 26 września.

Natalia Wrzosińska, czyli Zagi, jest autorką całej płyty czyli muzyki, słów i melodii.  Nagrywa sama swoje partie instrumentów, a następnie powstaje aranż. Tutaj pomogli jej Maciej IzdebskiMichał Gumienny oraz Michał Patoleta. Produkcją i miksem zajął się Michał Wrzosiński, a masteringiem – Tomasz Morzydusza.

Wypowiedź Zagi

Hologram opowiada o niespokojnych nocach, które bardzo często mi się przytrafiają. Godzinami kartkuję zdarzenia, które miały miejsce w różnych momentach mojego życia. Być może to jest moment, kiedy programuję swoje sny. Kiedy w końcu udaje mi się zasnąć – popadam w dwuświat, w którym tracę pamięć o rzeczywistości. Mogę w nim wszystko i nie mogę nic. W teledysku chciałam nawiązać do transmisji online, które prowadziłam przez ostatnie 11 tygodni – dzięki którym tak naprawdę ten album powstał. Pisanie piosenek zawsze sprawiało, że czułam się bezpiecznie, a kiedy popadałam w czarne “rozkminy”, to w piosenkach układałam te wszystkie myśli w jasną całość. Cieszę się, że mogłam podzielić się tym co tak bardzo kocham robić – z moimi słuchaczami, szczególnie w momencie kiedy wszyscy potrzebowaliśmy zająć głowę. Mieliśmy szansę lepiej się poznać i czegoś od siebie nawzajem nauczyć. Wszystko zaczęło się od #podomutour – czyli trasy, podczas której transmitowałam z różnych pomieszczeń naszego mieszkania. Na początku kwarantanny, kiedy odwołano nam wszystkie koncerty, na których mieliśmy supportować na  kilku koncertach wiosennej trasy zespół Kwiat Jabłoni oraz Natalię Przybysz – stwierdziłam, że skoro nie mogę ruszyć w trasę po Polsce – ruszę w trasę po moim mieszkaniu. W ramach #podomutour zorganizowałam między innymi – koncert online, meet&greet oraz songwriting camp – podczas, którego stworzyliśmy wspólnie z moimi fanami –  online – utwór Niepokoje. Wkrótce pomysł z tworzeniem piosenek online ewoluował i postanowiłam zorganizować jeszcze jeden songwriting camp, potem drugi… aż pomyślałam, że skoro tak dobrze nam idzie – to czemu by nie spróbować stworzyć razem całego albumu!

Start przedsprzedaży

Przy tym albumie nie działam pod szyldem żadnej wytwórni. Razem z moim zespołem wydajemy się sami. Na stronie zbiórki znajdziecie różne pakiety wsparcia. Można zdecydować się na zakup albumu w wersji digital, jest oczywiście fizyczny krążek, ale również kilka totalnie wyjątkowych rzeczy jak dwa studyjne utwory nigdy wcześniej niepublikowane, które miały znaleźć się na albumie Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni z 2017 roku, gitara DEFIL z autografem, na której napisałam i nagrałam utwór Korzeniami, niebieski bilet wielokrotnego wstępu na nasze koncerty ważny przez pięć lat, prywatny koncert, można też dołączyć do partnerów naszego albumu, którymi już są Ortega guitars oraz Sitek – polska firma produkująca fantastyczne efekty gitarowe na których razem z Maćkiem mamy przyjemność grać od ponad roku! Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Na stronie odpalprojekt.pl możecie zamówić w przedsprzedaży album z wieloma niespodziankami.