Wyjątkowy projekt Kasi Lins – Czego dusza pragnie

czego dusza pragnie

Kasia Lins nie próżnuje! Po wydaniu kapitalnego albumu Moja wina, artystka prezentuje wyjątkowy projekt. Czego dusza pragnie to coś czego na polskim rynku jeszcze nie było. Premierowy występ możecie zobaczyć na platformie VOD wokalistki.

Kasia Lins – Czego dusza pragnie

Do sieci trafił wyjątkowy spektakl muzyczny Kasi Lins – Czego ​dusza pragnie [live show]. ​​Wyjątkowy na skalę rodzimej sceny teatralny koncert jest oprawą jej najnowszego albumu Moja Wina. Poza stałym zespołem Kasi Lins oraz sekcji dętej, na scenie wystąpili: Czesław Mozil, Ania Gacek, Błażej Król i Aleksandra Domańska. Koncert ten to surrealistyczne widowisko na pograniczu spektaklu i filmu muzycznego, który wymagał od artystki wyjścia poza dotychczas znane ramy. Każda piosenka jest osobną sceną, niezależną historią, która składa się na kompletną fabułę. Występ będzie można zobaczyć w dniach 6-20 lipca. Materiał będzie dostępny dla wszystkich, którzy wykupią “cegiełki”, które wesprą artystów. Ich minimalna cena to 12 zł, ale ci, którzy zdecydują się na większy datek, również będą mieli taką możliwość.

Tak o projekcie mówi Kasia Lins 

„​Połączcie się ze mną w tym tajemnym świecie, a oprócz audio – wizualnego doświadczenia, dowiecie się także, co usłyszał ode mnie Czesław Mozil, czym tak bardzo zdenerwowała się Anna Gacek, dlaczego Król kazał nam się przebrać i z czego zwierzyłam się Oli Domańskiej.”​

Odpowiedź wokalistki na trudne czasy dla branży muzycznej

Jak sytuacja panuje w kraju i na świecie – wszyscy wiemy. Branża muzyczna leży i minie jeszcze sporo czasu, nim wszystko wróci do normy. Kasia Lins wydała krążek w czasie pandemii, co spowodowało, że nie mogła zaprezentować swojego materiału swoim fanom. W rozmowie udzielonej naszemu portalowi, artystka zdradziła, że pracuje nad czymś specjalnym. Teraz wiemy, że mówiła o projekcie Czego dusza pragnie. 

„​Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i nie poddać się w momencie, w którym cała nasza branża straciła pracę i nie odzyskała jej do dziś. Mimo tej niesprzyjającej inwestycjom sytuacji zapragnęliśmy dać słuchaczom dużo więcej niż połączenie przez kamerkę Zooma.​”

Kino, teatr, muzyka

Ten wirtualny koncert z elementami teatru i kina to efekt pracy ponad 30-osobowej ekipy. To wiele tygodni przygotowań, kilka dni na deskach teatru, miesiąc postprodukcji. Cały projekt powstał wyłącznie ze środków własnych oraz dzięki życzliwości wielu zaangażowanych osób. Pomysłodawcami oraz reżyserami koncertu jest Kasia Lins, Karol Łakomiec oraz Maciej Bierut. Za realizację dźwięku odpowiada Andrzej Dziadek Autorem zdjęć jest twórca wszystkich teledysków Kasi oraz gitarzysta – Karol Łakomiec.

„​Ta forma to nieksiążkowy koncert, teatr czy film. To synteza wszystkich sztuk, które nas pobudzają i które wpłynęły na kształt tego wyjątkowego przedsięwzięcia, ale też samej płyty Moja wina.”​

Projekt, który musisz zobaczyć! 

My już mieliśmy przyjemność oglądać ten wyjątkowy, unikatowy projekt. I musimy przyznać, że jest to fantastyczne uzupełnienie albumu Moja wina. Duszny klimat, świetne zdjęcia i fantastyczna otoczka, sprawiają, że Czego dusza pragnie to materiał obowiązkowy dla fanów polskiej muzyki alternatywnej. W tym trwającym trochę ponad 40 minut materiale, Kasia Lins udowadnia, że jest artystką kompletną, a muzycy jej towarzyszący to czołówka polskiej sceny. Ogląda się to świetnie, a słucha jeszcze lepiej. Mamy cichą nadzieję, że artystka zdecyduje się w niedalekiej przyszłości wydać ten koncert na fizycznym nośniku.