W oczekiwaniu na premierę albumu tęskno

tęskno

tęskno powraca z nową muzyką! Już 17 kwietnia będziemy mogli całkowicie zatopić się w klimatycznych kompozycjach stworzonych przez Joannę Longić. Co wiemy o tym wydawnictwie?

Świetny debiut

W 2018 roku duet tęskno wydał fantastyczną płytę – Mi, który zyskał świetne oceny recenzentów oraz świetne opinie zwykłych słuchaczy. tęskno zostało nominowane nawet do Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Utwory takie jak Łeb czy Razem na stałe wpisały się do kanonu polskiej muzyki alternatywnej. Teraz, po dwóch latach, projekt powraca z nowym materiałem. Krążek tęskno zapowiada singiel Walc.

Joanna Longić solo

Pierwotnie tęskno było duetem w składzie Joanna Longić i Hania Rani. Jednak we wrześniu 2019 roku drogi artystek się rozeszły – o czym dziewczyny poinformowały we wspólnym oświadczeniu na Facebooku projektu.

Kochani, lato było dla Tęskno wyjątkowo intensywnym i pięknym czasem, za który Wam dziękujemy. Rozumiejąc i wspierając swoje artystyczne i życiowe wybory, podjęłyśmy wspólnie decyzję, że pora na zmiany. Pragniemy Was poinformować, że Tęskno, projekt założony przez artystyczny duet, odtąd będzie funkcjonował jako zespół prowadzony przez wokalistkę, kompozytorkę i autorkę tekstów – Joannę Longić. Hania Rani, po wydaniu solowego albumu, rusza w trasę promującą płytę. Niestety nie da się pogodzić tych dwóch aktywności. Dziękujemy wszystkim, którzy spotykali się z nami na koncertach, za dotychczasowe wsparcie i okazaną dobroć. Na horyzoncie widnieje wiele dobrego. Wypatrujcie szczegółów o najbliższych planach zespołu.

Nowy album już wkrótce!

Po odejściu Hani Rani tęskno stało się jednoosobowym projektem Joanny Longić. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów na szczęście nie kazała długo czekać na nowe kompozycje. Już kilka dni po wydaniu oświadczenia tęskno opublikowało piosenkę między nami, a w marcu tego roku w audycji Agnieszki Szydłowskiej, premierę miał kolejny utwór – Walc. Nowy album projektu zostanie wydany już 17 kwietnia. Krążek będzie dostępny na wszystkich platformach streamingowych. Przedpremierowe zamówienia można składać również na stronie Empik.com. Album będzie dostępny w formatach CD oraz na płycie winylowej.

#SŁUCHAMPOLSKIEJMUZYKI

Bieżąca sytuacja mocno utrudniła normalne funkcjonowanie artystom, którzy zmuszeni byli do odwołania swoich koncertów. W geście solidarności, stworzyliśmy specjalną playlistę #SŁUCHAMPOLSKIEJMUZYKI. Poza twórczością tęskno znajdziecie na niej również wielu innych, znakomitych twórców. Zachęcamy do obserwowania, słuchania i udostępniania. Przetrwajmy ten trudny okres razem!