Najlepsze filmy przygodowe. Przyłącz się do akcji #zostańwdomu

Filmy

Każdy, kto może, powinien zostać w domu na czas kwarantanny. Jak spędzić ten czas wraz z bliskimi, nie dając się nudzie? Idealnym sposobem na wykorzystanie tego czasu jest obejrzenie filmu przygodowego, który w łatwy sposób umili nam ten trudny czas. Poniższe propozycje sprawdzą się dla całej rodziny.

Hobbit: niezwykła podróż (2012)

Hobbit: niezwykła podróż to adaptacja znanej powieści J.R.R. Tolkiena Hobbit, czyli tam i z powrotem. Produkcja stanowi pierwszą część z trylogii Hobbit w reżyserii Petera Jacksona. Głównym bohaterem filmu jest Bilbo Baggins. Jego spokojne życie zmienia się, podczas wizyty Gandalfa Szarego, który zaprasza go do udziału w wielkiej przygodzie. W rezultacie Baggins decyduje się wyruszyć z krasnoludami w podróż, której celem jest zgładzenie smoka Smauga i odzyskanie skradzionych przez niego skarbów.

Everest (2015)

Film oparty na faktach, dotyczących tragicznej wyprawy na Mount Everest z 1996 roku, podczas której zginęło piętnastu uczestników. Bez wątpienia historia wspinaczy pokazuje jak bardzo silna jest ludzka motywacja i wytrwałość. Mimo niebezpieczeństwa nic nie jest w stanie powstrzymać uczestników przed zdobyciem szczytu. Efekty specjalne i doskonała gra aktorska sprawiają, że każdy, kto go obejrzał zapamięta film na długo.

Życie Pi (2012)

Film jest ekranizacją powieści Yanna Martela. Głównym bohaterem jest Pi, który poszukuje odpowiedzi na nurtujące go pytania, dotyczące ludzkiej egzystencji. Na skutek decyzji jego ojca (właściciela zoo) cała rodzina wypływa w rejs z Indii do Kanady, podczas którego dochodzi do katastrofy. W rezultacie Pi wraz ze zwierzętami samotnie dryfuje w szalupie na oceanie przez 277 dni. Fascynująca opowieść w reżyserii Anga Lee otrzymała cztery Oscary, m.in. za efekty specjalne i reżyserię.

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie (2019)

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie to kolejna odsłona kultowej serii. Tym razem jednak czas na finał sagi o rodzinie Skywalkerów. Ciągła walka między Jedi a Sithami powoli dobiega końca. Czy bohaterowie uporają się ze wszystkimi problemami? Jakie zakończenie przygotowali twórcy? Z pewnością będzie to dobra propozycja dla fanów całej serii.

Jumanji. Następny poziom (2019)

Bohaterowie znani z poprzedniej części powracają do świata Jumanji, by odzyskać przyjaciela, który utknął w grze. Szybko okazuje się, że nic nie idzie zgodnie z planem, a wszędzie czai się niebezpieczeństwo. Czy bohaterowie poradzą sobie z nowymi wyzwaniami? Jakie zakończenie przygotowali twórcy? Bez wątpienia film zaskoczy i rozbawi każdego widza.