Uriah Heep w Polsce po raz kolejny! Zapowiedziane 4 koncerty

Uriah Heep w Polsce po raz kolejny! Zdaje się, że brytyjski zespół szczególnie polubił naszą publiczność. Już zimą grupa zagra w Polsce aż cztery koncerty – we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i Gdańsku. Występy będą miały miejsce od 19 do 22 lutego 2019.

Grupa Uriah Heep nieprzerwanie tworzy i koncertuje od już prawie 50 lat. Zespół założony został w 1969 roku i może pochwalić się hardrockowoheavymetalowym brzmieniem z dużym dodatkiem elementów progresywnych. Zespół znany jest z osobliwych, spektakularnych występów oraz częstego wykorzystywania baśniowej, magicznej estetyki w utworach. Przykładem może być kultowy The Wizard. 

Kolejna charakterystyczna cecha Uriah Heep to rozbudowane, poruszające ballady. Do najważniejszych z nich należą July Morning czy Lady In Black.

Skład

Na przestrzeni lat skład grupy wielokrotnie się zmieniał. Niezaprzeczalną ikoną zespołu był David Byron, urzekający publikę niezwykłymi zdolnościami wokalnymi, a także niebanalną osobowością. Artysta musiał jednak opuścić Uriah Heep z powodu problemów alkoholowych, które stały się  przyczyną jego śmierci w 1985 roku. W zespole nie ma już także Ken’a Hensley’a – gitarzysty, klawiszowca i przede wszystkim pomysłodawcy większości kompozycji zespołu w pierwszych 10 latach jego działania.

Uriah Heep w Polsce
David Byron

Nie znaczy to jednak, że w zespole brakuje znakomitych muzyków. Na scenie zobaczymy Micka Boxa (jako jedyny z pierwotnego składu), Berniego Shawa (wokal) i Phila Lanzona (klawisze, wokal), Russella Gilbrooka (perkusja) i Davey Rimmera (gitara basowa).

Living the Dream

Koncerty Uriah Heep w Polsce będą okazją do promocji najnowszego krążka zespołu Living the Dream. Mający ukazać się w sprzedaży już 14 września album zapowiada energiczny singiel Grazed by Haeven oraz nieco bardziej klimatyczny Take Away my Soul. 

Można odnieść wrażenie, że dla muzyków rockowych w końcu nastał czas spełnienia. Dlaczego? Zabawnym zbiegiem okoliczności jest to, że zaledwie parę dni temu koncert promujący album o tej samej nazwie ogłosił Slash. W końcu spełnianie marzeń, ważna rzecz. Oby tak dalej Panowie!

Uriah Heep zagra w Polsce już w lutym – terminarz

19 lutego (wtorek) 2019 – Wrocław „A2
20 lutego (środa) 2019 – Kraków „Studio”
21 lutego (czwartek) 2019 – Warszawa „Progresja”
22 lutego (piątek) 2019 – Gdańsk „B90”

Bilety

Sprzedaż biletów na koncerty rusza już 12 września. Wejściówki kosztować będą 110zł (w przedsprzedaży) i 130zł ( w dniu koncertu).

Sprzedaż biletów: Wrocław, Kraków, Warszawa sklep.knockoutprod.net
Sprzedaż biletów: 
Gdańsk tickets.soundrive.pl

Organizatorem wydarzenia jest Knock Out Productions.