Hard Rock jak w latach 80.! Poznajcie zespół K.A.C

zespół K.A.C
fot. materiały prasowe

Zespół K.A.C powstał na fundamencie Burnin’Whistle. Chłopaki nadal grają hard rock rodem z lat 80., ale tym razem po polsku.

O zespole

Do niedawna na krakowskiej scenie muzycznej mogliśmy podziwiać niesamowicie energiczną grupę Burnin’Whistle. Ta marka jest już historią, na ich miejsce wchodzi zespół K.A.C. Do ekipy dołączył nowy basista, a swoją muzykę postanowili robić w rodowitym języku. Celują przede wszystkim w polską publiczność. Swoje granie klasyfikują jako Hard Rock, a ich największą inspiracją są Guns N’Roses. Starają się przenieść muzykę z lat 80. i przemycić do niej jakiś dzisiejszy akcent. W niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się ich debiutanckiego albumu, na który mają aż nadto materiału.

Skład:

Maksymilian Kwapień – WOKAL
Dominik Sędziak – GITARA PROWADZĄCA
Maciej Wąż – GITARA RYTMICZNA
Karol Podsiadło – BAS
Piotr Ptaśnik – PERKUSJA

Paradoks to jeden z pierwszych utworów, które stworzyli jako K.A.C

Pierwszy sukces i nadchodzący koncert

K.A.C został laureatem tegorocznego Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego. Zwyciężyli jednogłośnie decyzją jury, a perkusista Piotr Ptaśnik został nagrodzony jako muzyk szczególnie wyróżniający się na tle konkurencji. Pierwsze miejsce w przeglądzie zagwarantowało im występ 19 maja na głównej scenie podczas tarnowskich juwenaliów, gdzie zagrają support przed Mesajahem.