The Compulsions powracają z nowym krążkiem!

The Compulsions powracają z nowym krążkiem!
fot. Teledysk The Compulsions

Amerykańska kapela The Compulsions powraca po czterech latach ciszy! Ponadto, w odmienionym składzie i z nową płytą, która na półkach sklepowych ma znaleźć się jeszcze w tym roku.

W rozmowie z portalem The Rockpit lider grupy The Compulsions, Rob Carlyle, zapowiedział, że 2020 rok będzie dla jego kapeli naprawdę udanym rokiem. Po pierwsze, zespół powróci do koncertowania, ale w całkowicie nowym składzie. W grupie oprócz Roba znajdziemy jeszcze Rona Thala, Aleca Mortona, Hugha Poola oraz Briana Delaneya. Po drugie, światło dzienne ujrzeć ma nareszcie trzeci longplay The Compulsions – album Ferocious. Carlyre o swoim najnowszym dziele powiedział, że:

“Z radością mogę poinformować, że po czterech latach pracy album Ferocious jest w końcu całkowicie gotowy. Ja i Ken Rich (producent muzyczny) zakończyliśmy nad nim pracę we wrześniu i zapewniam, że jest to niesamowicie rock ‘n’ rollowa płyta! Ten album przejdzie do historii!”

Poniżej sprawdzić możecie trailer płyty, który na YouTubie zadebiutował praktycznie dwa lata temu – 15 listopada 2018 roku:

Nowy krążek The Compulsions – co na nim znajdziemy?

Na chwilę obecną nie poznaliśmy jeszcze dokładnej listy utworów, która znajdzie się na krążku. Grupa pochwaliła się tylko pojedynczymi tytułami utworów, takimi jak: Addicted, Band of Thieves, Born On A Landfill, Ferocious, Killer In The Woodshed oraz Man With No Name. Na płycie znaleźć ma się także podobno kilka coverów amerykańskich kapel rockowych.

Wiemy natomiast jak wyglądać będzie okładka, która zdobić będzie wydawnictwo:

Okładka najnowszej płyty grupy The Compulsions
fot. Oficjalna strona zespołu
The Compulsions – kilka słów o kapeli

The Compulsions to muzyczny projekt wokalisty oraz gitarzysty Roba Carlyle. Grupa skupia się w swoich brzmieniach na klasycznej muzyce rockowej i funkcjonuje na scenie od 2004 roku. Początkowym zamysłem Roba było zapraszanie do udziału w projekcie tylko i wyłącznie muzyków z nowojorskiej sceny rockowej. Dzięki temu w składzie The Compulsions znaleźć mogliśmy takie tuzy jak Earl Sick (gitarzysta Davida Bowiego i Johna Lennona), Frank Ferrer (perkusista Guns N’ Roses), Richard Fortus (gitarzysta Guns N’ Roses) oraz Alec Morton (multiinstrumentalista znany z gry w Raging Slab). Na przestrzeni lat, Carlyle zaczął jednak do współpracy zapraszać także osoby spoza Nowego Jorku. I tak oto w zespole występowali również między innymi Jay Dee Daugthery (gitarzysta Patti Smith) oraz Hubert Sumlin. (gitarzysta mający na koncie między innymi współpracę z legendarnym Muddym Watersem)