Gary Oldman narratorem aplikacji o Davidzie Bowie!

David Bowie i Gary Oldman na planie teledysku
David Bowie i Gary Oldman na planie teledysku "The Next Day"

To już pewne! – Powstanie aplikacja na podstawie słynnej wystawy David Bowie Is…. Narracji udzielił nikt inny jak sam Gary Oldman.

David Bowie Is… to wystawa, która badała “szeroką gamę późnej współpracy artysty z artystami i projektantami w dziedzinie mody, dźwięku, grafiki, teatru, sztuki i filmu”. Została zamknięta na stałe w lipcu, pięć lat po debiucie w galerii V&A w Londynie. Właśnie tam stała się najczęściej odwiedzaną wystawą krajoznawczą. Victoria Broackes i Geoffrey Marsh byli kuratorami wystawy. Przyciągnęła ona uwagę ponad 2 milionów gości w 12 miastach.

W zeszłym roku ogłoszono, że powstanie aplikacja bazująca na wystawie. Ma ona umożliwić dostęp do tego, co pozostało po legendarnym artyście. Narratorem aplikacji ma być sam Gary Oldman. Panowie cieszyli się bliską i trwałą przyjaźnią w latach poprzedzających śmierć Bowiego w 2016 roku. Oldman wystąpił nawet w kontrowersyjnym teledysku do The Next Day.

To sprawia, że szersza publiczność ma dostęp do ​​niesamowitego Davida Bowiego” – Powiedział Oldman o swoim udziale w tworzeniu aplikacji – “To wspaniałe, że jego fani tego doświadczą. To był przywilej być w to zaangażowanym.

Aplikacja Augmented Reality (AR) będzie dostępna w systemach iOS i Android. Zapewni fanom dostęp do setek kostiumów, filmów, ręcznych tekstów piosenek, oryginalnych dzieł sztuki i wielu innych. Zostaną również uwzględnione dziesiątki przedmiotów, których nie ma na oryginalnej wystawie, w tym niektóre zupełnie nowe i dostępne wyłącznie w aplikacji. Dostępna będzie do pobrania już 8 stycznia za opłatą 7,99£.