Nowy horror twórcy “Get Out” – Zobacz zwiastun “Us”!

Us
Lupita Nyong’o w filmie "Us"

Jordan Peele, reżyser słynnego już Get Out, podzielił się przerażającym pierwszym zwiastunem swojego kolejnego filmu – Us.

Us to nowy film twórcy głośnej produkcji Get Out Jordana Peele. Na ekranie zobaczymy Lupitę Nyong’o i Winstona Duke (Czarna Pantera), a także Elisabeth Moss, Tim aHeideckera i innych.

W pierwszym zwiastunie możemy zobaczyć Nyong’o i Duke’a. Para wyjeżdża na wakacje z dwójką dzieci, granych przez Shahadi Wright-Joseph i Evana Alexa. Chwilę później, jedno z dzieci zauważa tajemnicze postaci na podjeździe do ich domku. Wydają się tworzyć rodzinę, w dodatku – dziwaczne postaci wyglądają dokładnie tak samo jak bohaterowie. Zauważenie ich prowadzi do serii przerażających zdarzeń.

Jordan Peele wyjaśnił niedawno na konferencji prasowej, że chociaż Us tworzy obsada w pełni czarnoskóra, to w przeciwieństwie do Get Out – film nie skupia się na rasie. Zamiast tego, zobaczymy coś, co moim zdaniem stało się niezaprzeczalną prawdą, powiedział The Hollywood Reporter. Prosty fakt, że to my jesteśmy naszymi najgorszymi wrogami.

Plakat promujący film "Us"
Plakat promujący film “Us”

O tym, co będzie nas straszyć podczas seansu dodał:

Dużo poświęciłem czasu, aby stworzyć nową mitologię horroru i nowego potwora. Myślę, że potwory i opowieści o potworach są jednym z naszych najlepszych sposobów na uzyskanie głębszych prawd i stawienie czoła naszym lękom jako społeczeństwu.

W Us zobaczymy także Yahya Abdul-Mateena II (Aquaman) i Annę Diop (Titans). Premiera zapowiada jest na 15 marca 2019 roku. Tymczasem, jeszcze w 2018 roku, zostało potwierdzone, że Peele stworzy “duchową kontynuację” klasyku horroru – Candymana. Fabuła filmu będzie osadzona w tej samej okolicy, co oryginał – w dzielnicy Chicago.