Szum – wakacyjny singiel Olgi Polikowskiej!

singiel Olgi Polikowskiej

Olga Polikowska powraca z nowym, wakacyjnym singlem. Nowo-wydany utwór został opublikowany dokładnie rok od premiery debiutanckiego singla. Piosenka pokazuje kierunek rozwoju twórczości artystki.

Singiel Olgi Polikowskiej – wakacyjny hit?

Najnowszy singiel Olgi Polikowskiej  nieprzypadkowo został wydany dokładnie rok po premierze pierwszego utworu artystki. Szum pokazuje kierunek rozwoju artystycznego Olgi i to, jaką drogę pokonała przez te dwanaście miesięcy od swojego debiutu. Wokalistka stała się pewną siebie artystką. Po zaprezentowaniu światu EP-ki Blask przyszedł czas na kolejny krok w jej karierze i ugruntowanie swojej pozycji na polskim rynku muzycznym. A przy okazji także na pierwszy wakacyjny przebój w dorobku.

Tak o nowym singlu wypowiada się Olga Polikowska:

“Szum” to utwór, który otwiera nowy rozdział w mojej twórczości, i uosabia brzmienie oraz vibe, do którego długo dążyłam. Najbardziej lubię w nim ten klubowy trans i hipnotyzującą trąbkę. Tekst powstał dosłownie w jeden wieczór i od razu pasował do muzyki. A w skrócie: “Szum” to letnia noc i dzień.

Olga Polikowska – nowa twarz Fonobo Label

Olga Polikowska przez dziennikarzy i krytyków muzycznych, została okrzyknięta debiutem roku 2018 i jedną z największych nadziei eklektycznego, ambitnego popu w Polsce. Jej pierwszy singiel Ulatuje, który został wyprodukowany przez Łukasza Marona (Flemings) oraz Szatta (Kroki), namieszał w polskim electro-popie. Artystka do współpracy przy kolejnych utworach zaprosiła legendę sceny elektronicznej – Urbańskiego (Rysy) oraz Michała „Mamuta” Sarapatę (SALK). W kwietniu 2019 roku ukazała się jej debiutancka EP-ka Blask, która spotkała się z niezwykłą przychylnością słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych.
Artystka ma za sobą koncerty na najważniejszych wydarzeniach muzycznych, takich jak Enea Spring Break Festival czy Sofar Sounds Warsaw. Muzyka Olgi to przyjemnie unoszące się bity z wyraźnymi wpływami lat 80., połączone subtelnym i zmysłowym wokalem. Artystka związana jest kontraktem z wytwórnią Fonobo Label, w której swoje albumy wydali m.in. Arek Kłusowski czy Ralph Kaminski.

Posłuchaj EP-ki Blask

Debiutancką EP-kę oraz najnowszy singiel Olgi, można posłuchać we wszystkich platformach streamingowych. Krążek Blask można nabyć również w wersji fizycznej w internetowym sklepie Fonobo.

Chcesz być na bieżąco o tym co słychać u tej perspektywicznej wokalistki? Zachęcamy do obserwowania Olgi Polikowskiej na portalach Facebook oraz Instagram.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here