Sztywny Pal Azji zapowiada nowości!

Sztywny Pal Azji zapowiada nowości!
fot. Facebook kapeli

Legendarny Sztywny Pal Azji zaskoczył w ostatnich dniach. Kapela opublikowała bowiem niespodziewanie całkowicie nowy singiel, a ponadto zapowiedziała, że to dopiero początek nowości, które czekają na ich fanów w tym roku.

Sztywny Pal Azji podzielił się pod koniec ubiegłego miesiąca utworem Kurara, który jest pierwszą premierową kompozycją zespołu od 2018 roku. Za utworem stoją jak zwykle niezawodni założyciele kapeli, Jarosław Kisiński oraz Leszek Nowak. Co ciekawe, grupa zapowiedziała, że na 2020 rok przygotowała wiele nowości, które usłyszymy już wkrótce. Podejrzewać zatem można, że chodzi tutaj o nowy album zespołu lub o nową trasę koncertową. Czym dokładnie okażą się owe zapowiedziane nowości? Z całą pewnością dowiemy się już niebawem. A tymczasem zachęcamy do przesłuchania najnowszego singla Sztywnego Pala Azji:

Sztywny Pal Azji, czyli legenda polskiego rocka

Jeśli komuś jakimś cudem twórczość Sztywnego Pala Azji jest obca (podobno naprawdę są takie jednostki), to poniżej zapoznać możecie się z oficjalną informacją prasową, którą zespół napisał o sobie pod ich najnowszym singlem:

Sztywny Pal Azji to zespół, który graniem na trójmiejskich deptakach przetarł sobie drogę na największe kontrkulturowe polskie festiwale i przeszedł do historii polskiego rocka. Spontaniczny pomysł grupy przyjaciół, by grać razem, przerodził się w zespół w 1986 roku. Na większe sukcesy nie trzeba było czekać długo. Twórczość grupy, m.in. jej największe hity, czyli „Wieża radości, wieża samotności” oraz „Nasze Reggae”, jeszcze tego samego roku zostały docenione przez publiczność Festiwalu w Jarocinie. Debiutancka płyta zespołu pt. Europa i Azja (1987r.) wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodych odbiorców, a utwory ją promujące szybko zagościły na wysokich pozycjach słynnej Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Wieża radości, wieża samotności znalazła się na samym szczycie stawki, a w 2014 roku została uznana przez słuchaczy za najważniejszy polski utwór wszech czasów.