Seether zapowiada nową płytę!

Seether powracają! Zespół publikuje nowy numer i zapowiada nową płytę!

Historia zespołu Seether

Początki zespołu sięgają 1999 roku, kiedy wokalista Shaun Morgan założył grupę o nazwie Saron Gas, który swoje korzenie ma w południowej Afryce. W 2000 roku ukazał się debiutancki album grupy – Fragile. Po zdobyciu popularności w rodzinnych stronach zespół wyjechał do USA i od tamtej pory ich kariera nabrała rozpędu. Do tej pory grupa wydała 6 albumów studyjnych – Disclaimer, Disclaimer II, Karma And Effect, Finding Beauty In Negative Spaces, Holding Onto Strings Better Left to Fray, Isolate and Medicate oraz Poison the Parish. Seether od początku działalności przeszedł kilka zmian kadrowych, aby ostatecznie grupę tworzyli: Shaun Morgan na wokalu i gitarach, Dale Stewart na basie oraz John Humphrey na perkusji. Ze względu na brzmienie stawia się obok takich legend, jak Soundgarden czy Pearl Jam. Sami muzycy przyznają, że inspirują ich Nirvana, Alice In Chains, Nine Inch Nails oraz Deftones.

Grupa ma na swoim koncie sporo sukcesów – w Stanach Zjednoczonych płyta Disclaimer II pokryła się platyną, a Disclaimer, Karma And Effect i FBINS – złotem. Z kolei sam zespół odebrał liczne wyróżnienia. Dwukrotnie zdobyli statuetkę MTV Africa Music Awards w 2008 roku – w kategoriach: Best Alternative Artist oraz Artist Of The Year. Zwyciężyli również na Revolver Golden Gods Awards w kategorii Best Live Band w 2012 roku.

Seether 2020

Zespół zaskoczył swoich fanów dosyć nieoczekiwaną publikacją singla Dangerous, do którego zrealizowano teledysk. Mało tego – Seether zapowiedzieli nową płytę, która ma się ukazać jeszcze w tym roku! Jak mówi sam Morgan:

To mój ulubiony album, który do tej pory stworzyliśmy (…) Jeśli chodzi o piosenki, uważam, że są to najsilniejsze piosenki, które napisaliśmy. Jestem z tego bardzo dumny.

Następca Poison The Parish ma nosić tytuł Si Vis Pacem, Para Bellum („Jeśli chcesz pokoju, szykuj się do wojny”). Premiera krążka zaplanowana jest na 28 sierpnia 2020 roku. Znana jest już okładka i tracklista albumu:

1.Dead And Done

2.Bruised And Bloodied

3.Wasteland

4.Dangerous

5.Liar

6.Can’t Go Wrong

7.Buried In The Sand

8.Let It Go

9.Failure

10.Beg

11.Drift Away

12.Pride Before The Fall

13.Written In Stone