Amaranthe powracają z nowym singlem!

Amarathe powracają z nowym singlem! Znamy datę nowego albumu!

Historia Amaranthe

Początki zespołu sięgają 2008 roku. Pierwotny skład grupy stanowili: wokaliści Elize Ryd, Jake E Berg oraz Andreas „Andy” Solveström, gitarzysta oraz basista Olof Mörck i perkusista Morten Løwe Sørensen. W 2010 roku do Amaranthe doszedł Johan Andreassen, który przejął rolę basisty, a w 2013 roku Henrik Englund zastąpił Andy’ego. 4 lata temu Nils Molin zastąpił Jake’a na stanowisku drugiego czystego głosu Amaranthe.

Zespół wydał 5 płyt: Amaranthe, The Nexus, Massive Addictive, Maximalism oraz Helix. Ten ostatni ukazał się w 2018 roku i był pierwszym, który Szwedzi nagrali z Nilsem. Krążek promowały utwory: 365, Countdown, Helix i Dream.

Nowa płyta Amaranthe

Następca Helix ma nosić tytuł Manifest, a jego premiera jest planowana na 2 października 2020 roku. Wcześniej fani mieli okazję usłyszeć kawałek Do Or Die w duecie z Angelą Gossow (ex-Arch Enemy, obecnie menadżerka obydwu zespołów). Do numeru zrealizowano teledysk, ukazujący katastroficzną wizję naszej planety. Jednak na płycie usłyszymy inną wersję tej piosenki – z Nilsem i Henrikiem zamiast Angeli.

Natomiast pierwszy oficjalny singiel z nadchodzącego albumu nazywa się Viral i dzisiaj ujrzał światło dzienne. Do tego numeru zrealizowano teledysk, który również ukazał się dziś wieczorem.

Godne wzmianki jest to, iż Nils Molin, poza działalnością w Amaranthe, jest również wokalistą i autorem tekstów w zespole Dynazty. Grupa funkcjonuje od 2007 roku i na razie wydała 7 płyt: Bring The Thunder, Knock You Down, Sultans Of Sin, Renatus, Titanic Mass, Firesign oraz The Dark Delight, który ukazał się w kwietniu tego roku. Promują go single: Presence of Mind, Heartless Madness i Waterfall. Dodatkowo, w utworze From Sound To Silence wystąpił kumpel Nilsa z Amaranthe – Henrik (pseudonim GG6).

Amaranthe w Polsce

Amaranthe pojawią się w naszym kraju w 2021 roku. Grupa wystąpi 4 maja w warszawskim Klubie Progresja. Wraz z nimi zaprezentuje się Beyond The Black. Warto wspomnieć, że Elize Ryd (wokalistka Amaranthe) pojawiła się gościnnie na najnowszej płycie BTB – Horizons. Mogliśmy ją usłyszeć w utworze Wounded Healer.