Santabarbara prezentują album “The Best of Unreleased Hits”!

0
13
The Best of Unreleased Hits
fot. P. Wyszyński

Zespół Santabarbara wydał płytę The Best of Unreleased Hits! Co warto wiedzieć o tym wydawnictwie?

Santabarbara to najnowszy projekt Szczepana, Łukasz i Nikodema Pospieszalskich.

Zakładając razem zespół, artyści na co dzień poruszający się po zróżnicowanym gruncie muzycznym, postanowili dać upust swoim fascynacjom muzyce alt popowej.

Jak mówią muzycy:

Ten projekt to synteza tego co w muzyce dla nas ważne i inspirujące. Próbowaliśmy połączyć te wpływy począwszy od pierwszych fascynacji Radiohead, Jamesa Blake’a, Metronomy czy Tame Impala przefiltrowanych przez nasze codzienne działania z pogranicza jazzu, muzyki tradycyjnej, improwizowanej, współczesnej kompozycji, a także muzyki czysto elektronicznej, czy nawet techno. Całość nabrała formy w zderzeniu z zabytkowymi syntezatorami, które kolekcjonujemy, a których analogowe brzmienie stało się kolejną bazą eksploracji.

Z kolei o płycie The Best of Unreleased Hits powiedzieli, że:

Dla nas — twórców zespołu — jest to bardzo duże wydarzenie, przede wszystkim część życia, zamknięcie pewnego etapu. Staraliśmy się, by każdy element tego wydawnictwa został zrealizowany na najwyższym możliwym poziomie, bez najmniejszych kompromisów. Począwszy od nagrywania materiału, wieloetapowej selekcji i postprodukcji na każdym polu, nie tylko muzycznym ale i wizualnym. Za sukces i ostateczny kształt tego dzieła odpowiada poza naszym trio wiele wyjątkowych osób, którzy pracują dla najlepszych, a udział w realizacji naszego materiału był dla nich dużym i satysfakcjonującym wyzwaniem.

Co wiadomo o płycie The Best Of Unreleased Hits?

Nowy album charakteryzuje duża dawka muzycznej klasy, doświadczenia i nowoczesności. Za ostateczny kształt brzmienia zadbał Michał Kupicz odpowiedzialny za miks oraz Rafał Smoleń, który zrealizował mastering.

Niuan — ostatni singiel zwiastujący nadejście albumu — to kwintesencja charakteru zespołu. Począwszy od melancholii, ujmującego wokalu i zachwytu nad brzmieniem, po dynamiczną i eklektyczną formę całości. Klasy dopełnia tekst autorstwa Natalii Pospieszalskiej, którego lekkość idealnie komponuje się z muzycznym światem wykreowanym przez muzyków.

Album ukazuje się w streamingu oraz na nośnikach analogowych — winylu, CD i kasecie — gdzie pojawi się muzyka zespołu wzbogacona o tzw. „bonus tracki” oraz inne niespodzianki zarezerwowane tylko dla posiadaczy tych wersji płyty. Wydawcą albumu jest Fundacja Muzyki Niezależnej 2024, a za dystrybucję odpowiada PIAS Poland. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments