Juszczyna Festiwal: Baciary oraz Long&Junior głównymi gwiazdami tegorocznej edycji!

0
141
Juszczyna Festiwal
Juszczyna Festiwal 2024

Juszczyna Festiwal powraca i nabiera wiatru w żagle! Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Pomagaj i tańcz, tańcz, tańcz” i odbędzie się już 27 lipca. Festiwalowa scena ponownie zapłonie od pozytywnych muzycznych wibracji. Głównymi gwiazdami czwartej edycji festiwalu będą Baciary oraz Long&Junior. Nie zabraknie także lokalnych artystów i mnóstwa atrakcji, a wszystko w szczytnym celu!

Juszczyna Festiwal 

Juszczyna Festiwal, to wydarzenie wyjątkowe na skalę Beskidu Żywieckiego. Wyjątkowe z wielu powodów. Łączy w sobie chęć pomocy potrzebującym, promocję regionu i miejscowości. Zwraca uwagę na problemy, szerzy kulturę, edukuje oraz daje przestrzeń do odpoczynku i rozrywki. Wyjątkowe także, ponieważ tworzone jest społecznie – to mieszkańcy tworzą ten festiwal. Tylko i wyłącznie dzięki wpłatom darczyńców, sponsorów, reklamodawców oraz bezinteresownej pomocy wolontariuszy powstaje Juszczyna Festiwal. Wydarzenie jest w pełni darmowe i niebiletowane, a podczas festiwalu przeprowadzane są licytacje oraz zbiórki na rzecz potrzebujących. 

Podczas zeszłorocznej edycji gwiazdą wieczoru był Mezo, który w Juszczynie świętował swoje 20-lecie sceniczne, a zbiórka na rzecz Justynki z Radziechów zakończyła się wielkim sukcesem! 

Pomagaj i tańcz, tańcz, tańcz

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Pomagaj i tańcz, tańcz, tańcz” i odbędzie się już 27 lipca. Festiwal w tym roku gra dla Ignasia zmagającego się z wrodzonym niedorozwojem kości oraz na rzecz wsparcia zbiórki na zakup defibrylatora AED. Sprzęt ratujący życie zostanie zamontowany na budynku OSP Juszczyna. 

Gwiazdami tegorocznej edycji jest zespół Baciary oraz Long&Junior. Oprócz tego zagrają także; Orkiestra Dęta Sonoro z Radziechów, Kapela Myśliwska Borsuki, Grojcowianie, Tak mi graj, DJ Ralphizzo. Imprezę zakończy dyskoteka z niezastąpionym DJ Kowalsky. Ponadto na scenie wystąpią dzieciaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Juszczyny, zostanie także zaprezentowany hymn festiwalu, który wykona TWARDISCO (Marcin Twardysko – dziennikarz, działacz społeczny, organizator festiwalu).

Margaret w letniej trasie koncertowej

Imprezie jak zawsze będzie towarzyszyć mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Organizatorzy przygotowali kilka stref (między innymi strefa zabaw, rozrywki, edukacji, czy sportu). Zadbali także o odpowiednie zaplecze gastronomiczne. 

Dzięki wsparciu inicjatywy festiwalu przez Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy-Wieprz, zapewnione zostanie odpowiednie zaplecze sanitarne. Wpłaty sponsorów i reklamodawców pomogą pokryć koszty organizacyjne wydarzenia. Impreza odbywa się na terenie gminnym Gminy Radziechowy-Wieprz w dolnej części miejscowości Juszczyna. Organizatorem jest Marcin Twardysko (Stowarzyszenie Kulturalne Media).

Informacja prasowa Juszczyna Festiwal
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments