Joost Klein wystąpi w Polsce

0
31
fot. youtube

Wygrany – przegrany po tegorocznej Eurowizji Joost Klein wystąpi w Polsce w ramach Europapa Tour.

Kim jest Joost Klein?

26-letni performer urodził się 10 listopada 1997 r. w Leeuwarden we Fryzji. Jego muzyka łączy elementy mainstreamowego popu z radosnym hardcorem i punkiem. W wieku dwunastu lat stracił ojca z powodu raka. Rok później jego matka zmarła na zawał serca. W swoich piosenkach opowiada o osobistym cierpieniu, takim jak utrata rodziców w młodym wieku i otwarcie mówi o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym.

Europapa

Joost Klein reprezentował Holandię na tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji z piosenką Europapa, która jest hołdem dla jego ojca. Utwór opowiada o sierocie, która podróżuje po Europie, aby odnaleźć siebie i opowiedzieć swoją historię. Europapa to szalona mieszanka nostalgii, melancholii i szczęścia połączona z poetyckim tekstem i chwytliwymi bitami, z których słynie Joost.

Koncerty

W przyszłym roku Joost wyruszy w trasę po dużych europejskich miastach. Na liście znajduję się również Polska.

25.02.2025 Oslo, Norwegia

27.02.2025 Sztokholm, Szwecja

06.03.2025 Zurych, Szwajcaria

10.03.2025 Praga, Czechy

12.03.2025 Warszawa, Polska

14.04.2025 Londyn, Anglia

Sprzedaż biletów rozpoczyna się 14.05.2024 o godzinie 14:00. Można je zakupić na stronie ticketmaster.pl.

Brak Holandii we finale

Jak podała w oświadczeniu Europejska Unia Nadawców (EBU) holenderski reprezentant został zdyskwalifikowany z Konkursu Piosenki Eurowizji po skardze złożonej przez kobietę z ekipy produkcyjnej. Został on oskarżony o “niewłaściwe zachowanie” wobec jednej z osób pracujących przy obsłudze koncertu w Malmö. Wywołało to spore oburzenie wśród fanów, którzy domagali się powrotu holendra do finału konkursu. Joost Klein z utworem Europapa był jednym z faworytów tegorocznej Eurowizji. Piosenka cieszyła się dużą popularnością wśród widzów. Już teraz piosenka holendra ma ponad 52 miliony odtworzeń w serwisie Spotify, a liczba cały czas się powiększa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments