Rammstein poszukuje nagich aktorów do nowego klipu?

Rammstein
Fot. MandyHallMedia

Zespół Rammstein nigdy nie przestanie zadziwiać. Dla jednych – kontrowersyjny zespół, dla innych – kwintesencja sztuki nowoczesnej. Czy nowy album Rammsteina, który ukaże się wiosną, będzie okazją do nagrania kolejnego erotycznego klipu?

Na fanpage’u Venus Berlin (targi branży erotycznej) pojawiła się nietypowa oferta pracy, która wzbudziła zainteresowanie wśród fanów Rammsteina. Według ogłoszenia poszukiwane są osoby w wieku od 30 do 60 lat, które wystąpią w klipie dla pewnego niemieckiego zespołu. Osoby te powinny być na tyle odważne, by odegrać sceny erotyczne. Nabór aktorów potrwa jeszcze tylko kilka dni. Na 19 stycznia zaplanowano rozpoczęcie nagrań. Czy ogłoszenie może mieć coś wspólnego z przypuszczeniami fanów? Tego z pewnością dowiemy się niebawem.

Koncert w Polsce i liczne kontrowersje

Rammstein to dwudziestopięcioletni zespół industrial-metalowy. Ich nazwa pochodzi od bazy lotniczej w niemczech (Ramstein-Miesenbach), gdzie doszło do katastrofy. Teksty grupy często wzbudzają kontrowersje, poruszając tematy polityki (Amerika), narkotyków (Adios) i seksu (Rein rausTier). Mimo to szacuje się, że płyty Rammstaina sprzedały się w 12 milionach egzemplarzy na całym świecie.

W kwietniu 2019 spełni się największe marzenie fanów Rammsteina od prawie dziesięciu lat – nowa płyta zespołu. Dodatkowo, zgodnie z rozpiską trasy koncertowej w 2019 roku, Rammstein pojawi się w Polsce 24 lipca w Chorzowie na Stadionie Śląskim. Niestety bilety już od dawna są wyprzedane, podobnie jak w innych miastach z trasy. Jedynymi miastami bez sold outu są Petersburg i Ryga. Co tak bardzo przyciąga ludzi na kocerty niemieckiego zespołu?

Koncerty Rammsteina znane są z wyjątkowych pokazów pirotechnicznych. Przykład? Dawniej wokalista wykonując utwór Rammstein nosił płonący płaszcz, który nawiązywał do wcześniej wspomnianej katastrofy lotniczej. Innym razem do gitar elektrycznych zostły doczepione miotacze ognia, które zionęły ogniem w rytm muzyki. Przy utworze Bück dich wokalista symuluje stosunek płciowy z jednym z obecnych na scenie tancerzy. Całość zwieńcza niekończący się wytrysk ze sztucznego prącia.

To nie koniec szaleństw Rammstaina. Klipy zespołu są różnorodne – Sonne przedstawia bajkę o Królewnie Śnieżce w krzywym zwierciadle, Ich will opowiada o napadzie na bank… A w klipie Pussy członkowie zespołu wcielili się w stereotypowych aktorów porno. Nie trzeba dodawać, że w teledysku zostały zawarte prawdziwe sceny erotyczne. (Jeśli już zaczęliście szukać klipu do ostatniego utworu podpowiadamy: na YouTube widnieje wersja ocenzurowana).