Rammstein kończy pracę nad nowym albumem!

Rammstein kończy prace nad nowym materiałem
Fot: Spirit of Metal
Prawie dziesięć lat czekali fani niemieckiej legendy metalu na nowy materiał stworzony przez Tilla Lindemanna oraz jego świtę. I prawdopodobnie na dziesięciu latach ich czekanie się skończy. Rammstein ogłosił, że kończy już pracę nad nowym albumem!

Grupa Rammstein pochwaliła się bowiem kilka dni temu za pośrednictwem swojego Facebooka, że nagrania są “już na finiszu”. Ponadto, z wpisu dowiedzieć mogliśmy się też, że na najnowszym wydawnictwie Rammsteina znajdziemy także elementy orkiestrowe oraz wstawki profesjonalnego chóru. Na chwile obecną nie mamy jeszcze informacji, jakie utwory znajdą się na płycie, ani jaki będzie jej tytuł. Zagadką pozostaję też data premiery, jednakże prawdopodobnie album ujrzy światło dzienne już na początku przyszłego roku.  Warto wspomnieć, że ostatnią premierową kompozycją, z którą fani mogli się zapoznać był utwór Ramm4, który zespół  zaprezentował podczas trasy w 2016 roku. Pomimo tego, że piosenka w większości była kompilacją starszych utworów kapeli, to i tak zrobiła furorę na koncertach. Poniżej przesłuchać możecie jak utwór wyszedł podczas jednej z poprzednich edycji festiwalu Hellfest:

Rammstein na trasie koncertowej?

Ostatnimi czasy w internecie napotkać można było także plotki sugerujące, że zespół już w przyszłym roku wyruszy w tournee promujące swój nowy album. Anonimowe źródła wspominały iż Rammstein zawita w 2019 do Ameryki Południowej oraz Europy, jednak na chwile obecną żadne z tych doniesień nie zostały potwierdzone. Jedynymi oficjalnie zapowiedzianymi koncertami kapeli są obecnie dwa noworoczne występy w Meksyku. Rammstein zaprezentuje się bowiem już 31 grudnia 2018 i 2 stycznia 2019 na plaży umiejscowionej w Puerto Vallarta. Ceny wejściówek na oba koncerty zaczynają się od 225 dolarów, a kończą na 3700 dolarów. Koszt najdroższych wejściówek początkowo może dziwić, jednak zawierają one bilety na oba koncerty, pobyt all-inclusive w pobliskim hotelu oraz spotkanie z zespołem. Jest to zatem cena warta tego, co możemy znaleźć w ofercie. Bilety zakupić możecie między innymi za pośrednictwem portalu StubHub lub na oficjalnej stronie kapeli.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o