Poznajcie LANI, bo dobrej elektroniki nigdy za wiele

LANI

Nie trzeba być znawcą gatunku, żeby stwierdzić, że polska scena elektroniczna obfituje w fantastycznych, utalentowanych i ambitnych twórców. Jednym z projektów, który w ostatnim czasie wzbudził moje zainteresowanie, jest zespół LANI.

LANI: Ten wokal brzmi znajomo

Na utwór LANI trafiłem przypadkiem przeglądając różne playlisty na Spotify. Kompozycja, która wybrzmiała z mojego systemu audio od razu wpadła mi w ucho, a głos wokalistki wydawał się jakoś znajomy. Od razu rozpocząłem research i okazało się, że w projekt zaangażowana jest Doris Morawska, którą znałem z innego elektronicznego duetu – Last Blush. Jak możemy przeczytać w notce prasowej LANI, to duet muzyczny zrodzony z dwóch zupełnie różnych światów, który powstał w sierpniu 2019 roku. Tworzą go Doris Morawska (Last Blush) i Arkadiusz Szwed (SZWED SWD). Ich drogi zeszły się zupełnie przypadkiem, za sprawą Bilona – rapera z zespołu HEMP GRU. W niespełna miesiąc od pierwszego spotkania stworzyli materiał na Ep-kę, która ujrzy światło dzienne już wkrótce.

Jak brzmi LANI?

Jest to mieszanka chilloutu, trip hopu i synth popu. Eklektyczne bity Szweda balansujące między elektroniką a hip hopem w połączeniu z charakterystycznym, niespotykanym i delikatnym głosem Doris tworzą syntezę nieszablonowego, stylowego popu. Hipnotyzujące brzmienie, które reprezentują, rzuca subtelne wyzwanie, obalając sztampowy charakter gatunku jakim jest pop.

Dorobek projektu – na razie skromny

Trudno na razie skonfrontować te słowa z rzeczywistością, gdyś w serwisach streamingowych możemy znaleźć zaledwie dwie kompozycje zespołu. Lost Inside oraz Infinity. Ten ostatni został wydany w grudniu zeszłego roku i należy przypuszczać, że zwiastuje większe wydawnictwo. Wiele wskazuje na to, że gdy sytuacja z pandemią wirusa się uspokoi, to zespół opublikuje więcej nowej muzyki. To, co otrzymaliśmy do tej pory, napawa nas optymizmem. Wydaje się, że warto poczekać i dać szansę duetowi. Jeżeli podoba się Wam głos wokalistki – możecie przesłuchać single i ep-ki projektu Last Blush.

Śledź profile społecznościowe zespołu

Jeżeli podoba się wam Infinity, śledźcie profile zespołu na Facebooku i Instagramie. W ten sposób na pewno nie przegapicie nowej muzyki LANI.