Pożegnanie Lata w Iłowie – 2019

Pożegnanie Lata w Iłowie
fot. Patryk Idziak

Pożegnanie Lata w Iłowie to jedna z największych, jak nie największa, z imprez na prowincji. XXII Wielkie Pożegnanie Lata w Iłowie odbyło się, jak co roku w ostatni czwartek sierpnia, który wypadł 29.08. Na koncercie żegnającym lato 2019 zjawiły się największe gwiazdy muzyki disco polo, a także zespół Teraz My.

Organizatorzy – XXII Wielkie Pożegnanie Lata w Iłowie

Organizatorem tegoż przedsięwzięcia, jak również pomysłodawcą, jest spółka World Media. Robert Klatt, czyli założyciel spółki, jest również liderem zespołu Classic. Urodził się w Sochaczewie, a wychował w Iłowie. To dzięki niemu do Iłowa tak chętnie przyjeżdżają gwiazdy z Polski i z zagranicy.

Spółka World Media organizuje lub współorganizuje takie imprezy jak: Pol’and’Rock Festival, Festiwal Muzyki Tanecznej Ostróda, Disco Pod Gwiazdami, Top Łódź Festival i wiele więcej.

Nikt nie słucha, a każdy zna

Nie oszukując się, trzeba przyznać, że nie ma zbyt wielu takich festiwali, w których ludność z małej miejscowości może wziąć udział. I przy okazji liznąć trochę kultury. Muzyka disco polo nie każdemu się podoba, ale większość z nas ją zna. Jakby nie patrzeć stanowi ona standard na weselach czy dyskotekach. W nocy z 29 na 30 sierpnia niewielka miejscowość Iłów, obok Płocka, stała się sercem tego rodzaju muzyki.

Wykonawcy

pożegnanie lata w iłowie
fot. Patryk Idziak

Klasycznym punktem Pożegnania Lata w Iłowie jest występ zespołu Classic. W tym roku na scenie można było zobaczyć m.in.: Daj to głośniej, Andre, Mejk, Defis, Mig, Ivan Komarenko, Classic, Top One (który obchodził swój jubileusz 30-lecia); Akcent, Top Girls, Markus P, Miły Pan, Czadoman, Camasutra, Weekend, Piękni i Młodzi; After Party, Joker, Power Play, Shantel, Lucky Star; Bojarekd, Spontan, The Brothers, Red Queen.

Warto wspomnieć, że na tej scenie występowały już takie gwiazdy jak: Krzysztof Krawczyk, Ich Troje, Captain Jack, Fun Factory i wiele więcej.

Wyjątkowy zespół Wielkiego Pożegnania Lata w Iłowie

pożegnanie lata w iłowie
fot. Patryk Idziak

Jednakże najbardziej zaskakujący był występ grupy dziewcząt z zespołu Teraz My. Nie są tak znane jak pozostali artyści, ale mają ogromny potencjał. Od kilku lat zajmują czołowe miejsca na konkursach wokalnych i zapraszane są na liczne inauguracje i festiwale, nawet za granicą. Więcej informacji o nich, zdjęcia i nagrania z występów można znaleźć na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie. Dziewczyny zaprezentowały m.in. utwory: Dancing QueenABBA, Mamma MiaABBA, Strong EnoughCher. Ich występ można było zobaczyć na początku imprezy, co jest wielką stratą dla publiczności, która przybyła na miejsce w późniejszej porze.

To bardzo miły gest ze strony organizatorów, że pozwalają rozwijać się młodemu pokoleniu piosenkarzy. Być może pan Robert Klatt zaprosi te siedem pięknych i młodych wokalistek do udziału w jeszcze większym festiwalu.

Ciekawostka

Na scenie, dwa lata temu, podczas pożegnania lata występował zespół Felivers. Była to jedna z pierwszych prezentacji zespołu. Większość grupy pochodzi z Sochaczewa, natomiast basista właśnie z Iłowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here