Filmy na podstawie powieści Nicholasa Sparksa

Nicholasa Sparksa
fot. YouTube

Nicholas Sparks to amerykański powieściopisarz, który swoim piórem zawładnął sercami miliona kobiet na całym świecie. W swoich historiach ukazuje moc prawdziwej miłości. W związku z czym poszczególne powieści Nicholasa Sparksa szybko doczekały się swoich głośnych ekranizacji.

Zapraszamy do zapoznania się z listą najpopularniejszych filmów, które zostały nakręcone na podstawie powieści Nicholasa Sparksa.

Szkoła uczuć 

Jest to melodramat z 2002 roku na podstawie powieści Nicholasa Sparksa pt. Jesienna miłość. Wzruszająca historia rodzącej się miłości pomiędzy Landonem a Jamie. Pobożna, ambitna oraz dobroczynna córka pastora nawiązuje kontakt ze sprawiającym problemy chłopakiem, którego dawno już zapomniał słowa “pokora”. W rezultacie Landon zmienia się pod wpływem płomiennego uczucia do skromnej dziewczyny. Jednak ich szczęście nie trwa długo. Szkoła uczuć to z pewnością konkretny wyciskacz łez, który poruszył już wiele serc.

Pamiętnik

Każdy zna lub chociaż słyszał o tym filmie. Jest to bezsprzecznie jeden z największych hitów autorstwa Nicholasa Sparksa. Przepiękne role Ryana Goslinga oraz Rachel McAdams, którzy na ekranie zgrali się idealnie. Wspaniała historia opowiadająca losy starszego mężczyzny, który czyta chorej na Alzheimera kobiecie pamiętnik. Losy pary w niej zawarte pomagają przeżyć na nowo miłość dziewczyny z zamożnego domu oraz ubogiego pracownika tartaku. To trzeba obejrzeć!

Ostatnia piosenka

Ostatnia piosenka to adaptacja wzruszającej książki Nicholasa Sparksa o tym samym tytule. Opowiada o trudnych relacjach rodzinnych oraz pierwszych miłosnych uniesieniach. Ronnie jest zbuntowaną nastolatką, która nie potrafi pogodzić się z rozwodem rodziców. Gdy wraz z młodszym bratem przyjeżdża na wakacje do ojca, ten próbuje odbudować relację z ukochaną córką. W międzyczasie Ronnie spotyka przystojnego Willa. Między młodymi zaczyna rodzić się gorące uczucie. Ta historia wydaje się być absurdalna, ale jednak po obejrzeniu filmu, bądź po przeczytaniu książki, człowiek długo myśli o jej przesłaniu.

Wciąż ją kocham

W tej powieści mamy przedstawione losy Johna Tyrce’a, który zaprzyjaźnia się z nowo poznaną dziewczyną Savannah. Szybko ich relacje zacieśniają się, a młodzi zakochują się w sobie. Ich szczęście nie trwa długo, ponieważ na skutek napiętych relacji z ojcem, John wstępuje do armii amerykańskiej. Ta romantyczna historia pokazuje nam jak dużo może przetrwać uczucie na odległość i czy w ogóle jest to możliwe.

Szczęściarz

Sierżant Logan Thibault wraca z trzeciej wyprawy w Iraku. Wierzy, że za jego ocalenie odpowiedzialna jest znaleziona na polu bitwy fotografia kobiety. Po powrocie jednak Logan poznaje adres kobiety, a wkrótce po tym zjawia się u niej w domu i podejmuje pracę w prowadzonym przez jej rodzinę schronisku dla zwierząt. W rezultacie między kobietą a mężczyzną rodzi się uczucie.

Bezpieczna przystań

Kiedy Katie pojawia się w nadmorskim miasteczku w Karolinie Północnej, staje się zainteresowaniem jej mieszkańców. Zamknięta w sobie kobieta unika jakichkolwiek kontaktów z innymi. Pewnego dnia poznaje Alexa, który jest wdowcem. Katie zaczyna się angażować w życie mężczyzny oraz jego rodziny, a między nimi pojawia się porozumienie. Na drodze do ich szczęścia staje przeszłość kobiety.

Dla Ciebie wszystko

Wzruszająca historia Dawsona (w jego rolę wciela się James Marsden) oraz Amandy, którzy jako nastolatkowie byli w sobie szaleńczo zakochani. Ich drogi nieoczekiwanie rozeszły się w burzliwych okolicznościach. Po 20 latach dawni kochankowie spotykają się na pogrzebie najlepszego przyjaciela. Nagłe spotkanie wyzwala w nich dawne pożądanie, ale również i potrzebę podjęcia dramatycznych decyzji.

Najdłuższa podróż

Luke jest byłym mistrzem w ujeżdżaniu byków i po latach stara się powrócić na arenę. Poznaje Sophię, studentkę, która przygotowuje się do podjęcia swojej wymarzonej pracy w Nowym Jorku. Młodzi szybko zakochują się w sobie, a ich miłości towarzyszy historia miłości Iry – starszego mężczyzny. Jego wzruszające wspomnienia własnego małżeństwa są niesamowicie inspirujące i zmieniają życie pary.