Top 3 książki Nicholasa Sparksa

książki Nicholasa Sparksa

Nicholas Sparks jest uznawany za romantyka XXI wieku. Autor odniósł międzynarodowy sukces, pisząc od przeszło 20 lat książki, które poruszają serca każdego czytelnika. Porzucając studia rozpoczął realizację swoich marzeń o zostaniu powieściopisarzem. Dopiero po paru latach napisał pierwszą powieść romantyczną, kultowy Pamiętnik, dzięki której zyskał rozgłos i sławę. Wiele jego powieści doczekało się ekranizacji. Od 2012 roku jest także producentem filmowym i sam pracuje nad filmową wersją swoich bestsellerów. Dzisiaj przedstawiamy znane i najpopularniejsze książki Nicholasa Sparksa.

1. Pamiętnik

Klasyk. Ta pozycja, którą Sparks wydał w 1996 roku, podbiła serca milionów. Zarówno ekranizacja, jak i sama powieść są zaliczane do klasyki romansów. Pamiętnik może się wydawać typowym “love story” o bogatej dziewczynie i ubogim chłopaku z prowincji. Jednak pomysł przedstawienia historii miłosnej poprzez retrospekcję dodają książce wartości. Poznajemy losy bohaterów z kartek starego pamiętnika. Starszy pan codziennie odczytuje go kobiecie zamieszkałej w domu opieki i chorej na alzheimera. Pomysł na opisanie tej historii w taki sposób, jak i jej zawiłe wątki poboczne sprawiają, że Pamiętnik w zestawieniu książki Nicholasa Sparksa ląduje na pierwszej pozycji.

2. Ostatnia piosenka

Tę książkę zaliczyłabym raczej do literatury obyczajowej niż bezpośrednio do romansu. Fakt, głównymi bohaterami powieści jest dwójka nastolatków z zupełnie innych warstw społecznych, którzy walczą z przeciwnościami losu o swoją miłość. Relacja głównej bohaterki z ojcem jest tym, co tak naprawdę w tej książce się liczy. To książka o przebaczeniu, stracie, wytrwałości, prawdziwej miłości i oddaniu. Ostatnia piosenka to lektura, która nakłania do refleksji i do zastanowienia się, co tak naprawdę jest ważne w naszym życiu.

3. We dwoje

Co zrobić, kiedy myślałeś, że masz wszystko i nic nie może tego zniszczyć, gdy nagle całe szczęście pęka jak bańka mydlana? W tej książce opisano miłość, która jest ślepa i bolesna, ale również tę, która jest szczera i niezniszczalna. Sparks w We dwoje opisuje życie dojrzałego męża i ojca, który walczy o to, aby odtworzyć na nowo wszystko, co kiedyś stworzył. Autor pokazuje, jak czasami ludzie wykorzystują oddanie i dobroć, ale udowadnia też, że można się pozbierać, pokonując i  wykorzystując własne słabości. We dwoje sprawi, że będziemy współczuć i dopingować głównego bohatera. Z drugiej strony jednak będziemy chcieli z irytacji potrząsnąć nim, aby wykazał trochę asertywności i nie dał sobą pomiatać. To jest właśnie to, co wyróżnia książki Nicholasa Sparksa. Sprawiają, że czujesz całą gamę emocji i w jakiś sposób utożsamiasz się z bohaterami jego dzieł.


Tymczasem polecamy artykuł Co mów Sparks o miłości?

 

Co mówi Sparks o miłości?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here