Piosenki, dzięki którym poczujesz jesień

0
169
Piosenki dzięki którym poczujesz jesień
Image by gpointstudio on Freepik

Lato jest w pełni i jeszcze trochę potrwa. Jeśli należysz do miłośników jesieni i z utęsknieniem czekasz na jej nadejście, świetnie się składa. Przygotowaliśmy playlistę na której znajdziesz piosenki, dzięki którym już teraz poczujesz jesień!

Kasztany – Edyta Górniak

Kasztany to nieodłączny element jesieni. Można rzec, że to jeden z jej symboli. Jest to też tytuł utworu wykonywanego przez Edytę Górniak. Piosenka jest coverem. W oryginale wykonuje go Natasza Zylska. Utwór ten jest wyjątkowy. Dokładnie się w niego wsłuchując, można wyobrazić sobie jesień w naprawdę różnych wydaniach. Zarówno tą złotą, piękną, ale też szarą i deszczową. Oczywiście kasztany i w ogóle jesień są tu tłem dla smutnej historii miłosnej.

Autumn Leaves – Eric Clapton

Były kasztany, to czas na liście. Jesienne liście. Utwór ten to swoisty standard muzyki popularnej i jazzowej. Dostał napisany w 1945 roku. Występuje w wariancie śpiewanym, ale także instrumentalnym. Jako standard muzyczny, był wykonywany przez ogrom osób. Doczekał się nawet polskiego przekładu i był śpiewany chociażby przez Krystynę Jandę czy Michała Bajora. My proponujemy wam wersję Erica Claptona. Pochodzi z 2010 roku. Jest niezwykle klimatyczna, a głos Claptona tylko podkręca nostalgiczny nastrój utworu.

Lost on You – LP

Poprzednie utwory w sposób oczywisty nawiązywały do jesieni. W tym przypadku tak nie jest. Naszym zdaniem ta piosenka idealnie wpisuje się w temat dzisiejszej playlisty. Dlaczego? Ponieważ jesień to nie tylko to co jest za oknem. To po prostu pewien klimat. Każda pora roku charakteryzuje się czymś innym. Właśnie dlatego naszym zdaniem dzięki piosence LP bez problemu odnajdziecie ten pierwiastek jesieni. Co więcej, gdy nasza ukochana pora roku już nadejdzie, Lost on you sprawdzi się idealnie w deszczowe i szare dni.

Glipmse of Us – Jioi

Już ustaliliśmy, że jesień to po prostu pewien klimat. To czas pewnej zadumy, zwolnienia, może trochę smutku, czy nostalgii. A właśnie to wszystko zapewni wam utwór Glimpse of Us. Miękki głos wokalisty, melancholijne pianino i chórki tworzą dzieło doskonałe i wprowadzą Cię w niesamowity, jesienny nastrój.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments