Pierwsza płyta Farben Lehre na winylu

Farben Lehre
Fot. Robert Drózd

Prawdziwa gratka dla wiernych fanów kultowego już zespołu z Płocka – Farben Lehre! Debiutancka płyta kapeli pt. Bez pokory została właśnie wydana na winylu.

Pierwsza płyta

Płyta Bez pokory oryginalnie ukazała się w 1991 roku, czyli prawie trzydzieści lat temu. To wtedy krystalizował się charakterystyczny styl grupy, która wówczas uchodziła za legendę płockiego undergroundu. Dzisiaj jest legendą całego ruchu punkowego w naszym kraju. Na debiutanckim krążku Farben Lehre znalazł się m.in. utwór Helikoptery ‘90, który po latach miał się okazać ich największym przebojem. Oprócz niego na płycie znalazły się takie charakterystyczne dla brzmienia zespołu kawałki jak Bez światła, Egoiści, Szara blokada oraz Oto emigranci.

Album w wersji winylowej

Ze względu na fakt, że na potrzeby wznowienia wszystkie piosenki z płyty zostały poddane ponownemu masteringowi, ta reedycja może być prawdziwym kąskiem dla każdego fana nie tylko grupy Farben Lehre, ale także muzyki punkrockowej w ogóle. Reedycja albumu ukazała się nakładem wytwórni MTJ. I to właśnie tam, w ich sklepie, można zamówić krążek.