Phil Anselmo wystąpi w Polsce na specjalnym koncercie

Phil Anselmo wystąpi w Polsce na specjalnym koncercie
Fot: Blabbermouth.com

Legenda  groove metalu, Phil Anselmo podczas tegorocznych wakacji wystąpi w Polsce na specjalnym koncercie. Sprawdźcie gdzie wystąpi były wokalista Pantery!

Phil Anselmo zawita do naszego kraju już 14 lipca bieżącego roku. Muzyk wystąpi u nas razem ze swoją grupą The Illegals. Kapela zapowiedziała już, że warszawski koncert będzie wyjątkowy. Dlaczego? Ano dlatego, że tego wieczoru muzycy zaprezentują publiczności specjalny set składający się z utworów byłego bandu Anselmo – Pantery. Z całą pewnością usłyszymy więc takie kultowe kawałki jak I’m Broken, czy chociażby Walk. Grupa przedstawi zebranym w Progresji fanom także kilka utworów z swojego ostatniego wydawnictwa – Choosing Mental Illness As A Virtue. Tak czy siak,  obecność każdego fana Pantery obowiązkowa! Koncert odbędzie się w warszawskiej Progresji, a wejściówki (w cenie 95 złotych) zakupić możecie już między innymi w oficjalnym sklepie organizatora. Dla grupy będzie to już druga wizyta w Warszawie. Kilka lat temu mieli już okazję zaprezentować się warszawskiej publiczności. Poniżej, przesłuchać możecie jeden z ostatnich singli Phila:

Phil Anselmo – kim jest

Phil to urodzony w Nowym Orleanie wokalista postrzegany przez wielu za jednego z lepszych przedstawicieli groove metalu. Największą sławę zdobył występując z grupą Pantera w latach 1986-2003. Phil współpracował także z takimi projektami jak Viking Crown, Superjoint Ritual, Christ Inversion, Enoch, oraz Necrophagia. Obecnie śpiewa także w sludgemetalowej grupie Down, z którą wydał już trzy długogrające albumy, oraz dwie EP-ki. W 2006 roku został sklasyfikowany na 37 miejscu w liście najlepszych wokalistów wszech czasów czasopisma Hit Parader.

Phil Anselmo & The Illegals – kilka słów o kapeli

Warto także wspomnieć, że prócz Phila w składzie kapeli znajdziemy plejadę utalentowanych muzyków z sceny metalowej. Obecnie, do grupy The Illegalas należą jeszcze: Steve Taylor (gitara rytmiczna), Mike De Leon (gitara prowadząca), Walter Howard (gitara basowa), oraz Joe Gonzalez (perkusja). Zespół na chwile obecną, ma na swoim koncie dwie, dobrze przyjęte przez muzycznych krytyków, płyty, oraz kilka tras ogólnoświatowych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o