OFFSZTYN – Festiwal Sztuk Alternatywnych w Olsztynie!

offsztyn
fot. materiały prasowe

Nowy, bardzo ciekawy pomysł na ożywienie Olsztyna! Już niebawem, bo 12 października 2019 roku w Koszarach Dragonów, odbędzie się festiwal muzyczno-artystyczny OFFSZTYN. Mimo że sezon festiwalowy dobiegł końca, organizatorzy zdecydowali się na niecodzienny termin. Z pewnością to wydarzenie zyska wielu fanów.

Czego można się spodziewać?

Od początku września na Facebooku oraz Instagramie ogłaszani są artyści, którzy będą mieli gościć na olsztyńskim festiwalu. Będzie można tam spotkać piosenkarzy, producentów muzycznych, ilustratora. Nie zabraknie również artystycznych dusz, które wprowadzą nas w swój malowniczy świat.

Jak to się zaczęło?

Mateusz Mirczyński, Tomasz Celler oraz Filip Kozłowski – trzech chłopaków, którzy wpadli na świetny pomysł. No właśnie, pomysł. Szybko przerodził się w działanie z pełną parą, dzięki czemu powstaje OFFSZTYN. Najciekawsze jest to, że znają się od niedawna, a od razu znaleźli wspólny język. W takim razie nie sądzę, że skończy się na jednym wydarzeniu. Trzy zwariowane dusze, to będzie coś!

OFFSZTYN
fot. materiały prasowe

Mateusz Mirczyński — prezes Stowarzyszenia Kloszart, działającego w Olsztynie, który obejmuje: teatr, improwizacje oraz magazyn. Mateusz bierze udział w przedstawieniach teatralnych oraz improwizacjach.

Filip Kozłowski — dyrektor artystyczny festiwalu OFFSZTYN; wokalista rockowego zespołu Rosochate, członek Stowarzyszenia Kloszart, zajmujący się organizowaniem wszelkiego rodzaju wydarzeń.

Tomasz Celler — członek Stowarzyszenia Kloszart, biorący udział w improwizacjach, ale i również w innych projektach teatralnych. Nie boi wyrażać się swojego zdania, które czasami bywa kontrowersyjne.

organizatorzy OFFSZTYN
fot. materiały prasowe (od lewej: M. Mirczyński, F. Kozłowski, T. Celler)

Chłopaki szybko wzięli się do roboty i zaczęli organizować coś wyjątkowego. Festiwal Sztuk Alternatywnych jest dla każdego. Ten, kto lubi doświadczać nowych rzeczy, z pewnością się tam odnajdzie. Oryginalna sztuka, czasem zaskakująca, czasem wydająca się zwyczajna, ale mimo wszystko ZACHWYCA.

Pojawił się również wywiad do Radia UWM, gdzie organizatorzy podzielili się jeszcze kilkoma  ciekawymi informacjami.

Artyści i inne atrakcje

SFERA MUZYCZNA:

Julian Uhu

Reprezentant warszawskiej sceny niezależnej. Muzyka, którą prezentuje to pogranicze soulu, jazzu i rapu. Wykonawca zdobył dobył uznanie nie tylko polskiej sceny muzycznej. W maju bieżącego roku The New York Times okrzyknął go jednym z piętnastu największych talentów w Europie. Na OFFSZTYNIE będzie gościł wraz z zespołem.

ka-meal

Pochodzący z Torunia legendarny producent. Na jego bitach nawijały takie osobistości jak: Bones z TeamSESH, Quebonafide, Kuba Knap czy Guzior. W ostatnim czasie związany również z krakowską ekipą producencką CZELUŚĆ i Księciem Nieporzadku Kazem BAŁAGANE. Jego charakterystyczne, instrumentalne produkcje na wolnym tempie wciągają w mroczny i nostalgiczny świat rozmytych sampli.

WCK

WCK to prawdziwa uczta dla fanów starej szkoły hip hopu. Oldskulowe bity, klasyczna nawijka i klimatyczne klipy to powiew autentyczności na polskiej scenie muzycznej. W czerwcu grupa wydała drugi album. STEJ TRU to hip-hopowy ładunek energii, podróżujący od ustawek na trzepaku do rzeczywistości, zahaczającej o liryczne science-fiction.

Wczasy

Zdecydowanie gwiazdy festiwalu. Najgorętszy duet lata! Wczasy łączą w swojej muzyce polską zimną falę z synth-popowymi przebojami w stylu lat 80. i 90. Mocne, emocjonalne polskie teksty, przebojowość, autorskie teledyski i żywiołowe koncerty sprawiły, że o Wczasach zrobiło się ostatnio głośno wśród fanów polskiej muzyki alternatywnej.

ARTYSTYCZNE DUSZE:

Baba naga

Zuzia Kozłowska, Marta Raczyńska, Maria Mencwel, Maria Grabowska oraz Małgorzata Cichocka są studentkami II roku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Na OFFSZTYNIE przedstawią autorskie Nagie Baby!

Wystawa to mozaika odczuć i wrażeń zebranych przez nas na przestrzeni ostatnich miesięcy, tych najmniejszych, najczulszych, najbardziej delikatnych, całkowicie drobnych, a jednak stanowiących o autentyczności wspomnień.

– mówią artystki

Julia Deptuła

Absolwentka malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (2018). Urodzona 1992 roku w Olsztynie. Maluje bitmapy metafizyczne, inspirując się ulicą i sprowokowanymi doświadczeniami.

Magdalena Szczepańska

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu. W 2018 roku uzyskała tytuł technika grafika. Pracowała jako fotograf na eventach okolicznościowych, spektaklach, planach filmowych. Na wystawie zaprezentuje fotografię połączone z formą graficzną.

Dominika Paszkowska

Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie. Dyplom uzyskała w 2018 roku na specjalizacji projektowanie graficzne. Zaangażowana w organizację imprez o tematyce kultury psychodelicznej, fotograf w kolektywie Secret Society. Na festiwalu zaprezentuje prace z cyklu baśNIE oraz cykl fotografii inspirowany strukturą ciała kobiecego.

NIE ZABRAKNIE TEŻ GRAFIK!

Szaman to pochodzący z Olsztyna ilustrator i projektant 3D specjalizujący się w prowokacyjnych kompozycjach z mocnym kontrastem kolorystycznym. Młodość spędził w Warszawskich klubach, przez lata malując i pisząc w tajemnicy. Zainspirowany surrealizmem i klasycznym Science fiction zdecydował się opublikować swoje pierwsze grafiki które szybko stały się punktem zwrotnym w jego życiu. Na festiwalu zostanie przedstawiona seria jego prac pt. Insanity.

Szaman
fot. materiały prasowe

Co więcej?

Tak jak zapowiedziano na facebookowym profilu wydarzenia:

  • posłuchamy offowych koncertów
  • wbijemy tusz pod skórę
  • obejrzymy dzieła sztuki z całego kraju
  • wypijemy najlepsze piwo na barze
  • zjemy pyszne jedzonko na miejscu

Ogłoszeń ciąg dalszy już niebawem na Instagramie oraz Facebooku. Zaciekawieni? Zatem widzimy się 12 października! Bilety do kupienia na biletomat.pl.