Halsey zapowiada swój nowy album “Manic”

Halsey wydaje nową piosenkę i zapowiada trzeci w swojej karierze album. Co wiemy o Manic?

Amerykańska piosenkarka na swoich social mediach udostępniła stronę manicthealbum.com i ogłosiła datę wydania trzeciego albumu. Manic swoją premierę będzie miało 17 stycznia i płyta zostanie wydana przez wytwórnię Capital Records.

Halsey – Graveyard

Razem z ogłoszeniem albumu, Halsey podzieliła się z fanami nową piosenką. Oto Graveyard.

Halsey i mieszanka gatunków

Halsey, która choruje na zaburzenie afektywne dwubiegunowe zdradziła w wywiadzie skąd nazwa albumu

Nowy krążek jest mieszanką hip-hopu, country k*rwa wszystkiego. jest tak bardzo maniakalny. To dosłownie wszystko co tylko miała ochotę stworzyć – nie było żadnego powodu, dla którego nie miałam tego robić.

Dodała, że Manic jest tłumaczeniem francuskiego l’appel du vide czyli ‘wołania ciemności

To ten głos z tyłu naszej głowy, który każe robić nieprzemyślane rzeczy (..). na przykład gdy stoisz na dachu budynku i myślisz “co jeśli skoczę?”. Jesteś kontrolowany przez te impulsy bardziej niż przez logikę i zdrowy umysł

 

Tracklista

Na ten moment tak wygląda tracklista płyty:

 1. TBA
 2. TBA
 3. Graveyard
 4. TBA
 5. TBA
 6. TBA
 7. TBA
 8. TBA
 9. Without Me
 10. TBA
 11. TBA
 12. TBA
 13. TBA
 14. TBA
 15. TBA
 16. TBA

Nightmare

W maju 2019 piosenkarka podzieliła się z fanami piosenką Nightmare. W mocnym, punkowym singlu artystka ukazuje swoje zniesmaczenie i złość na patriarchat w  społeczeństwie. Po premierze piosenki podzieliła się ze swoimi fanami na twitterze:

Wyobraźcie sobie, że wchodzicie co noc na scenę, i widzicie młode kobiety z błyskiem w oku, potem na czole, podnoszące pięści, krzyczące do utraty tchu i nie jesteście tym zainspirowani. To jest piosenka o was, dla was.

Halsey

A właściwie Ashley Nicolette Frangipane to 23-letnia amerykańska piosenkarka i autorka tekstów piosenek. W 2014 roku wydała swoją pierwszą EP Room 93 za pośrednictwem wytwórni Astralwerks, rok później ukazał się jej debiutancki album zatytułowany Badlands, a w 2017 roku opublikowany został kolejny album Hopeless Fountain Kingdom. Jej pseudonim pochodzi od stacji metra Halsey Street, jednocześnie będąc też anagramem jej imienia, Ashley.

Szczegóły nowego albumu Tove Lo “Sunshine Kitty” 

Szczegóły nowego albumu Tove Lo “Sunshine Kitty”