Nowy termin Tauron Nowa Muzyka 2020

Nowy termin Tauron Nowa Muzyka

Stało się to, czego wszyscy mogliśmy się spodziewać. Organizatorzy Tauron Nowa Muzyka ogłosili, że termin tegorocznej edycji festiwalu ulegnie zmianie.

Tauron Nowa Muzyka 2020 – nowy termin imprezy

Pandemia wirusa COVID-19 mocno dała w kość całej branży muzycznej i raczej trudno było spodziewać się, że Tauron Nowa Muzyka odbędzie się zgodnie z pierwotnym planem. Prawdę mówiąc, baliśmy się, iż tegoroczna edycja zostanie całkowicie odwołana, ale na szczęście tak się nie stało! Właśnie poznaliśmy nowy termin Tauron Nowa Muzyka 2020. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 27-30 sierpnia.

Oświadczenie organizatorów odnośnie zmiany terminu festiwalu

Epidemia koronawirusa zmieniła wszystko. Ofiarami COVID – 19 są ludzie i całe gałęzie gospodarki. Olbrzymie straty odczuwają artyści i wszyscy promujący ich sztukę. Niepewnie w przyszłość patrzą festiwalowicze i organizatorzy imprez masowych. Przetrwanie w tych warunkach jest wielkim testem międzyludzkiej solidarności. Szczególnie ważna jest nadzieja, że będzie dobrze! My ją mamy i dzielimy się nią z Wami! Mając na uwadze zdrowie nas wszystkich, teraz przyłączmy się do akcji #zostanwdomu i proponujemy nowy termin Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020. Zapraszamy Was na nasz festiwal między 27 a 30 sierpnia 2020 roku!

Tym samym Tauron Nowa Muzyka Katowice wraca na koniec sierpnia, zamykając festiwalowe lato. W takim terminie odbywało się wiele poprzednich edycji festiwalu. To powrót do korzeni. Zrobimy wszystko, aby ta edycja była najlepsza z dotychczasowych. Liczymy na zrozumienie naszej publiczności, z którą jesteśmy razem od 15 lat.

Program Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020 w nowej dacie nie zmienia się. To wciąż festiwalowy „długi weekend” pełen muzyki. Zaczynamy uroczystym koncertem otwarcia w NOSPR, kontynuujemy dwoma biletowanymi dniami w Strefie Kultury i bezpiecznie lądujemy podczas czwartego, bezpłatnego dnia na Sztauwajerach.

Decyzja o zmianie terminu 15. edycji nie była łatwa. To nadzwyczajnie trudny czas dla branży muzycznej i również dla nas. Mamy nadzieję, że mimo przejściowych trudności będziecie dalej z nami. Zachęcamy do zatrzymania karnetów i wzięcia udziału w festiwalu w nowej dacie. Wspólnie świętujmy powrót do normalności, który do tego czasu na pewno nastąpi.

Dotychczas ogłoszony program 15. edycji festiwalu jest wciąż niepełny i wkrótce powiększy się o wspaniałych artystów, którzy elektryzują publiczność w Polsce i na świecie. Więcej informacji na temat programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020 już niebawem!

Kto wystąpi na Tauron Nowa Muzyka 2020?

Tegoroczna edycja imprezy, po raz kolejny zapowiada się znakomicie. Przemyślany i doskonale zaplanowany line-up, wypełniony jest znakomitymi artystami i wielkimi gwiazdami muzyki. Przez lata Tauron Nowa Muzyka intensywnie budował swoją pozycję, a teraz śmiało możemy powiedzieć – to jeden z najlepszych festiwali muzycznych w Polsce! W tym roku na festiwalu wystąpią m.in. The Streets, Underworld, Soap&Skin, Anna Calvi, Cigarettes Alter Sex oraz Low Key.

TAURON NOWA MUZYKA 2020
27-30 SIERPIEŃ

THE STREETS / UNDERWORLD / SOAP&SKIN / CIGARETTES AFTER SEX
ANNA CALVI / FLOATING POINTS / RIVAL CONSOLES / LOW KEY
ACID ARAB LIVE / ANDY SCOTT / TOMAGA / SKALPEL / RED AXES
SEED ENSAMBLE / AFRODEUTSCHE / GERD JANSON / QBA JANICKI  SHARDS / VLADIMIR IVKOVIC / DONATO DOZZY / BRUNO BAVOTA
DJ TENNIS / JENNIFER CARDINI

 

Tauron Nowa Muzyka 2020 – bilety

Karnety 2-dniowe, 3-dniowe oraz wejściówki na jeden dzień zakupicie na stronie internetowej festiwalu.

Brutalna elegancja – Tauron Nowa Muzyka 2019 [fotorelacja]