The Cassino z nowym singlem i kontraktem płytowym!

The Cassino
The Cassino | fot. Damién Niemcza

Znakomite informacje z obozu The Cassino. Zespół podpisał właśnie kontrakt płytowy z FONOBO Label i opublikował pierwszy singiel, zwiastujący debiutancki album.

The Cassino – Wiosna

The Cassino to jeden z najlepiej rokujących polskich zespołów rockowych. Fanów na pewno ucieszy fakt, że chłopaki podpisali właśnie kontrakt płytowy z FONOBO Label. Otrzymaliśmy również pierwszy singiel zapowiadający debiutancki krążek utalentowanych muzyków. Utworu Wiosna można słuchać we wszystkich serwisach cyfrowych oraz na oficjalnym kanale VEVO zespołu. Z niecierpliwością czekamy na więcej informacji dotyczących nowego wydawnictwa.

Posłuchaj nowego singla

Jeden z najciekawszych zespołów w Polsce!

The Cassino to zespół, który powstał z inicjatywy trzech kumpli – Huberta Wiśniewskiego (wokal, gitara), Michała Badeckiego (bas) i Piotra Dawidka (perkusja). Dali o sobie znać dwiema EP-kami The Cassino oraz Zima. To z tej drugiej pochodzą ich dwa, jak dotąd, największe hity, czyli Zima oraz Nie w tym mieście. Wspomniane wydawnictwa zapewniły im miejsce na trasie Męskiego Grania w 2019 roku. Zespół wystąpił również na zeszłorocznej edycji Enea Spring Break.

Początki zespołu

The Cassino powstało w 2013 roku w Braniewie. Pierwsze kroki stawiali w starym, wojskowym kasynie, od którego wzięli swoją nazwę. W 2016 roku wzięli udział w 11. edycji programu Must Be The Music. Warto również odnotować ich występ w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w ramach konkursu Start NaGranie. Po zwycięstwie w koncercie półfinałowym zespół został zaproszony przez Tomasza Żądę do audycji Trójka żąda debiutów. Ich muzykę ciężko jednoznacznie zaszufladkować. Rock miesza się z bluesem i funkiem. Słychać w niej również inspiracje wyspiarskim indie-rockiem. Mimo wielu inspiracji zespół zachowuje indywidualny charakter twórczości. Stawia na emocje i szczerość, których sporo znajdziemy w tekstach Huberta.

Bądź na bieżąco!

Singiel Wiosna to dopiero przedsmak tego co otrzymamy od zespołu. Na debiutancki krążek kapeli czekamy z niecierpliwością! Jeśli chcecie być na bieżąco z wszelkimi informacjami od zespołu, to zachęcamy do śledzenia ich na Facebooku oraz Instagramie.