Spring Break 2019 zakończony [fotorelacja]

Spring Break 2019
fot. Natalia Nazar

Zakończył się Spring Break 2019. Była to edycja przepełniona ogromną ilością dobrego grania w przeróżnych formach. Artyści grali koncerty w wielu lokalizacjach, organizatorzy zadbali o to, żeby nie można było się nudzić nawet przez chwilę.

Spring Break 2019 rozpoczął się w czwartek 25 kwietnia i zakończył właściwie nad ranem w niedzielę, 28 kwietnia. Tradycyjnie w jego trakcie odbyło się ponad sto koncertów, które były rozsiane w wielu miejscach w okolicach centrum. Muzyka mogła trafić w gusta wszystkich. Było różnorodnie ciekawie i szybko. Większość wykonawców miała około pół godziny na zaprezentowanie siebie. Czas ten musieli wykorzystać jak najlepiej, żeby zdobyć kolejnych fanów. Idea festiwalu polega na tym, żeby poznawać nowe, odkrywać talenty i znaleźć muzyczną perełkę.

Spring Break 2019

W tym roku spokojnie odwiedzałam kolejne lokalizacje. Czasem trafiałam na artystów, których znałam tylko z nazwy z harmonogramu. Innym razem poszłam się przekonać, jak spiszą się dobrze mi znani wykonawcy. Jak ogromnym zaskoczeniem okazał się zespół Wczasy, na którego koncert poszłam przypadkiem, nie nastawiając się na nic. Okazało się, że ze wszystkich występów, których byłam świadkiem, ten był najbardziej nieoczywisty. Zachwycili użyciem syntezatorów i automatów perkusyjnych oraz idealnie zgraną z nimi gitarą. Całości dopełniły ciekawe teksty i energiczny wokal. Panowie powinni podzielić się z muzycznym światem receptą na tak znakomity koncert.

Trzeba mądrze wybierać? | Spring Break 2019

Na tak wielkim festiwalu należy pamiętać, że nie ma absolutnie żadnej możliwości, żeby pójść na wszystkie koncerty. Można ułożyć plan, ale też można spontanicznie decydować, co jest blisko i na co można akurat się dostać. Poza wspomnianymi już wcześniej Wczasami, trafiłam na Jad, The Dumplings, The Cassino, Zabelov Group, Modern Lies, Sokoła, Lao Che, Voo Voo, Evorevo, Kwiat Jabłoni, Odpoczno, Szklane Oczy, Afromental, Rebekę, Kasię Lins czy Sidneya Polaka. Z wyboru poszłam na koncert zespołu Sielska i to był jedyny koncert, na który planowałam iść. Zdecydowanie było warto.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wybranych koncertów ze Spring Break 2019