Nowy teledysk od Kwintetu Wojtka Mazolewskiego

Nowy teledysk od Kwintetu Wojtka Mazolewskiego
fot. obraz z teledysku

Muzycy często sięgają po utwory innych artystów. Dzięki temu poznajemy nowe spojrzenie na dane dzieło. Tak też zrobił Kwintet Wojtka Mazolewskiego, prezentując projekt Komeda.

Wojtek Mazolewski Quintet inspirują się muzyką Krzysztofa Komedy już długi czas. Nic więc dziwnego, że projekt Komeda w końcu powstał. W skład kwintetu wchodzą Wojtek Mazolewski, Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Torok oraz Qba Janicki i to właśnie oni podjęli się występów z utworami znanego jazzmana. Jakiś czas temu zespół miał okazję dać występ w WMQ w Londynie (seria Church of Sound). Wtedy to wykonali autorskie utwory oraz przegląd polskich kompozycji jazzowych. Wśród nich znalazło się również wiele utworów Krzysztofa Komedy. Po tym koncercie Wojtek Mazolewski Quintet zdecydowali się poświęcić jego twórczości cały projekt.

Gdy Spadają Anioły w wykonaniu WMQ

Wojtek Mazolewski Quintet zaprezentowali właśnie utwór oraz teledysk promujący nadchodzącą trasę. Klimatyczny czarno-biały teledysk do utworu Komedy When Angels Fall (Gdy Spadają Anioły) powstał w Quality Studio.

Trasa koncertowa z projektem Komeda rozpocznie się 30 października w Poznaniu. Jej finał to natomiast to występ w Studio im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.

30.10 / Poznań / B17
06.11 / Gdańsk / Stary Maneż
12.11 / Warszawa / Palladium
20.11 / Kraków / Klub Studio
28.11 / Wrocław / Vertigo Jazz Club
30.12 / Trójka Polskie Radio / Studio im. Agnieszki Osieckiej

Trasę organizuje Agencja Artystyczna Grajnia.

Aby być na bieżąco zapraszamy do śledzenia facebooka artysty.

Wojtek Mazolewski Quintet zagra Komedę! [zapowiedź]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here