Wojtek Mazolewski Quintet zagra Komedę! [zapowiedź]

wojtek mazolewski quintet

Wojtek Mazolewski Quintet zagra m.in. w Warszawie, Wrocławiu czy w Krakowie w ramach specjalnego projektu Komeda. Mini-trasa poświęcona będzie twórczości jednego z najsłynniejszych polskich muzyków jazzowych. Nie możecie tego przegapić!

Komeda to specjalny projekt koncertowy poświęcony postaci Krzysztofa Komedy. Wojtek Mazolewski, Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Torok i Qba Janicki od lat inspirują się dokonaniami genialnego jazzmana. Kwintet zdecydował się na zagranie tych koncertów za sprawą występu w WMQ w Londynie (prestiżowa seria Church of Sound). Wtedy to zespół Mazolewskiego zaprezentował autorskie utwory i Polish Jazz  – przegląd polskich kompozycji jazzowych. Duża część prezentowanego materiału to właśnie utwory Krzysztofa Komedy. Tej jesieni kwintet postanowił przygotować i zaprezentować pełny program z muzyką kompozytora. Czego się spodziewać? Na pewno nowych, świeżo brzmiących i zaskakujących aranżacji. Niezależnie od zespołu i okoliczności Wojtek Mazolewski zawsze dostarcza słuchaczom wyjątkowe wrażenia!

Mazolewski – koncertowo wybuchowy

Koncerty nie przypominają stereotypowego koncertu jazzowego – są wręcz wybuchowe i ekspresyjne. Muzyk nie boi się wyzwań – w tym roku wystąpił na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival (wcześniej znanego jako Przystanek Woodstock). Co wyróżnia występy kwintetu? Na pewno wspaniale prezentuje się wymieszanie analogowego brzmienia nawiązującego do starych mistrzów jazzu z elektroniką i nowymi trendami w muzyce. U Mazolewskiego można usłyszeć wpływy Milesa Davisa, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, a nawet Nirvana i Aplex Twin!

Wojtek Mazolewski Quintet – POLKA

W ostatnim czasie pojawił się najnowszy album zespołu pt. POLKA. Bardzo szybko uzyskał status platynowej płyty, a publiczność tłumnie ściągała na 200 koncertów (!) w 21 krajach. Tak, kwintet Mazolewskiego to zespół jazzowy, a i tak trafia do ogromnej grupy słuchaczy! Fenomen WMQ doceniają polskie i zagraniczne media. Do tego stopnia, że POLKA doczekała się światowej edycji. Co więcej, album otrzymał bardzo ciepłe recenzje. Magazyn DownBeat przyznał płycie Polka – Worldwide Deluxe Edition pięć gwiazdek najwyższą możliwą ocenę. Brytyjskie Kind of jazz uznało wydawnictwo za poważnego kandydata do krążka 2018 roku! Czekamy więc na kolejną platynę i dobre wieści!

Wojtek Mazolewski Quintet – Komeda

Poznań, 30.10.2018 r. – Sala Kongresowa UM – 20:00

Gdańsk, 06.11.2018 r. – Stary Menaż – 20:00

Warszawa, 12.11.2018 5. – Palladium – 20:00

Kraków, 20.11.2018 r. – Klub Studio – 20:00

Wrocław, 28.11.2018 r. – Vertigo – 20:00

Festiwal JIMEK+ za nami! [relacja]