Music 4 Queers & Queens – współpraca Kayaxu i Parady Równości

music 4 queers & queens
instagram.com/p/CANkd9ynXdC/

29 maja ukazała się wyjątkowa składanka utworów stworzona przez artystów, którzy chcą okazać wsparcie społeczności LGBTQIA.

Polska nadal jest krajem, w którym niestety dochodzi do dyskryminowania mniejszości seksualnych. Miesiąc czerwiec określa się jako Pride Month. Wtedy to społeczności LGBTQIA celebrują swoją tożsamość seksualną. I mimo to, że parada równości w tym roku się nie odbędzie ze względu pandemię koronawirusa, artyści w ramach wspierania mniejszości seksualnych, postanowili przygotować coś specjalnego. Nawiązując współpracę z wytwórnią płytową Kayax, stworzyli 25 wyjątkowych utworów.

Preorder płyty został zaplanowany na 17 maja, co nie jest przypadkową datą. Tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobi, Transfobii i Bifobii.

Szczegóły wydania

Składanka zawiera dwie płyty. Promuje ją duet Barbary Wrońskiej i Michała Szpaka wykonujący utwór Zanim.

Na Music 4 Queens & Queers znajdziemy zarówno dobrze znane nam utwory, takie jak: Nie Muszę Julii Wieniawy, Sorry From The Moutain Mery Spolsky, Miłość Miłość Krzysztofa Zalewskiego czy Nomada Nosowskiej, jak i zupełnie nowe piosenki i ich remixy.

Na płycie znajduje się piosenka wykonywana przez polskie Drag Queens (Shady Lady, Twoją Starą i Lolę Eyeonyou Potocki). Utwór zatytułowany jest Technikolor i stanowi fajny przerywnik pomiędzy utworami muzyków.

Music 4 Queens & Queers zawiera piosenki topowych Polskich artystów takich jak: Ralph Kaminski, Kroki, Patrick The Pan, Sorry Boys, Reni Jusis, Brodka, Natalia Przybysz, Kayah i wielu innych.

Dużym zaskoczeniem, a zarazem miłą niespodzianką dla fanów, była premierowa piosenka zespołu The DumplingsPewne Serce. Zespół po trasie Przykro Mi postanowił zawiesić swoją działalność artystyczną na czas nieokreślony. Jednak, jak widać, powrócili i może to nie jedyna produkcja, którą nas zaskoczą.

Music 4 Boys & Gays

Music 4 Queers & Queens jest niejako kontynuacją składanki Music 4 Boys & Gays wydanej w 2007 roku. Pomysłodawczynią wydania pierwszego albumu wspierającego mniejszości seksualne była Kayah. Płyta, choć bardzo odważna, spotkała się z pozytywnym odbiorem. Znalazły się na niej utwory min. Madonny, Kylie Minogue, Moloko czy Björk.

Przy okazji wydawania Music 4 Queers & Queens Kayah wróciła myślami do poprzedniego albumu:

Pisałam to 13 lat temu i powtórzę dzisiaj – muzyka dociera do wszystkich, dla niej nie ma różnic. Niezależnie od koloru skóry, płci, orientacji seksualnej, narodowości, religii, przekonań politycznych – muzyka łączy, nie dzieli. Obyśmy wszyscy byli muzyką.