Miłość + muzyka? Walentynki z polskim rapem!

Walentynki rap

Rap raczej nie należy do gatunków, które kojarzone są z romantyczną miłością dwóch osób. Owszem miłość do bloków, kumpli z dzielni, mamy, trochę inna miłość do policji… Nie, odstawmy żarty na bok. Zapraszam na zestawienie najlepszych polskich rapowych utworów na walentynki.

Wraz z rozwojem rapu, oprócz większej różnorodności muzycznej obserwujemy także większy rozstrzał tematyczny. Stąd w takiej z pozoru nieprzystającej do rapu tematyce znajdziemy ciekawe utwory. I bynajmniej nie są to nudne typowe teksty, w których miłość pojawia się, bo dobrze się sprzedaje. Cytując Te-Trisa: Związek to bodźców bałagan, nie ekspozycja w Ikei. Widać to w wyselekcjonowanych przeze mnie numerach. Proszę więc o uzbrojenie się w dużą dozę dystansu, zmrużenie oczu na moje specyficzne poczucie humoru i zapraszam do sprawdzenia mojej walentynkowej ósemki.

Ten Typ Mes – Jak Nikt

Która z kobiet nie marzy o bad boy’u, którego uczyni swoim czułym misiem? W końcu ponoć łobuz kocha najmocniej. Nazywanie Mesa typowym bad boyem jest być może nadużyciem, jednak do świętych szef Alkopoligamii nie należy. Szczególnie jeśli mówimy o tym, jak traktował miłość i jego stosunku do kobiet (czego nie ukrywał w wielu swoich utworach). Tym bardziej Jak Nikt było ciężkim szokiem dla wielu fanów Mesa. Piotrek zamierza się ustatkować? Jeśli on da się usidlić, da się chyba każdy. Więc jeśli szukasz stabilizacji, może walentynki są dobrym czasem, by to wyznać?

Duchu/PTK – Oszalej!!!

A co jeśli oboje macie swoje za uszami? Niczym Bonnie i Clyde idziecie pewnie w opozycji wobec świata jako kochankowie i partnerzy? Warto chociażby 14 lutego zrobić sobie przerwę od rabunków, ucieczek i w swoim stylu wyznać sobie miłość. Pomocny może być w tym Duchu, który dobrze wpasował się w temat brnięcia przeciw wszystkim innym.

Rasmentalism – Tango

Są też z pewnością tacy, którzy tego lutowego poranka obudzą się na poligonie. Ostrza bagnetów pretensji i granaty niedomówień zaczną wybuchać już za moment. I choć teoretycznie mogą rozejść się do domów, wciąż walczą. Widzą, że istnieje coś za co warto. Nawet jeśli ich miłość jest irracjonalna. Może czas to wyrazić? Myślę, że chłopaki z Rasmentalism mogą w tym pomóc.

Małpa – Paznokcie

Mistrzem wyrażania niewypowiedzianych uczuć jest Małpa. Aż ciężko uwierzyć, że niedługo minie 10 lat od wydania kultowego dla większości słuchaczy rapu w Polsce, albumu Kilka Numerów O Czymś. Paznokcie są jednym z flagowych kawałków z tej płyty. Hymnem wszystkich zbyt wstydliwych, by zagadać i dać sobie szansę na miłość. Jeśli należycie do takich osób, może podejdźcie do swojej walentynki i pozwólcie Małpie mówić za was?

Bisz/Pekro – Raj Tuż Za Rogiem

Na pewno wielu wśród was romantyków, którzy poprzez poezję chcą okazać miłość swojej drugiej połówce? Niewiele Ci Mogę Dać? A może mniej klasycznie Raj Tuż Za Rogiem? To, że Bisz jest mistrzem słowa wiadomo nie od dzisiaj. Ale czy umie trafić do serca kobiety? Przekonajcie się sami.

VNM – Jesteś

A jeśli właśnie wręcz przeciwnie? Jesteście bezpośredni, unikacie górnolotnych porównań i w dzień walentynek chcecie wyznać miłość bez zbędnych metafor. W takim razie powinniście znaleźć nić porozumienia z VNM, którego szczerość i bezpośrednie podejście tak wyróżnia go na tle innych polskich raperów. Więc po co te wszystkie metafory? Wygląda pięknie to wygląda pięknie. A jest?

Quebonafide – Bogini

Miłość to nie tylko uczucia. Walentynki obejmują także każdy inny jej aspekt, również fizyczny. W to wolałbym raczej nie wnikać. Zamiast jednak wklejać lennyface, zostawię was z małą radą od Quebonafide. W końcu, która kobieta nie chciałaby usłyszeć, że jest jak bogini? (no dobra jednak będzie lennyface ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Zeus – Obcy Sufit

Walentynki w rozjazdach? Dzielą was setki, a może tysiące kilometrów i zamiast świętować wspólnie waszą miłość spędzacie kolejną godzinę pisząc do siebie SMS-y i rozmyślając? Nie wszystko jest jednak stracone! Zeus doskonale rozumie wasz ból. Sprawdźcie co ma do przekazania.

KęKę – Miłość

A może Walentynki to dla was czas wielkich wyznań? Chcecie powiedzieć coś naprawdę dużo i znaczącego? Nie wiecie jak to zrobić? No cóż, nikt was w tym nie zastąpi, ale możecie posłuchać chwilę KęKę i zobaczyć jak miłość smakuje dla niego

To już wszystko ode mnie. Dajcie znać w komentarzach, jakie niewymienione polskie utwory rapowe kojarzą się wam z miłością i walentynkami. Życzę wam udanego święta zakochanych. Tak. Znów będzie lennyface. ( ͡° ͜ʖ ͡°)