Metallica wyda wkrótce książkę dla dzieci

Metallica wyda wkrótce książkę dla dzieci
fot. Herring & Herring

Niedawno Metallica ogłosiła, że jeszcze w tym roku na rynek trafi książka The ABCs of Metallica.

Artyści lubią podkreślać, że nie byłoby ich w danym miejscu, gdyby nie fani. Nie inaczej jest z Metallicą. Zespół jest na scenie już prawie 40 lat i wciąż jest bardzo chętnie słuchany, a ich przekrój fanów jeśli chodzi o wiek jest bardzo szeroki.

Metallica wyda wkrótce książkę dla dzieci

Książek o Metallice jest wiele i obejmują przeróżne aspekty działalności zespołu – od jego historii po antologię tekstów. Nie było jeszcze jednak książki… dla dzieci.

Zespół zdecydował się wyjść do młodych słuchaczy z inicjatywą, która pozwoli im poznać zespół z autoryzowanego i bardziej przystępnego źródła. Książka The ABCs of Metallica będzie elementarzem dla najmłodszych, w którym od A do Z zostanie przedstawiona historia zespołu. Nie zabraknie również ciekawostek. Kto wie, może dzieciom zostaną zdradzone sekrety, o których nie mieli okazji przeczytać nawet ich rodzice.

Zespół przy pracy przy książce postawili na osoby, które współpracowały z nim podczas innych projektów. Współautorem książki jest Howie Abrams, a za ilustracje odpowiada Michael Kaves McLeer. Miłym gestem ze strony muzyków jest to, że część dochodów ze sprzedaży The ABCs of Metallica trafi do fundacji All Within My Hands.

We’re having a bit of fun with our latest book release, “The ABCs of Metallica,” available in stores and online on…

Publiée par Metallica sur Mercredi 10 juillet 2019

Premiera książki odbędzie się 26 listopada 2019 roku.

Już teraz na stronie zespołu można zamawiać wydawnictwo w preorderze. Obok książki pojawił się również merch w postaci koszulek dla mniejszych, ale też większych fanów.

Metallica na koncercie w Polsce!

Zespół jest aktualnie w trasie koncertowej po Europie i Wielkiej Brytani promującej album Hardwired… To Self-Destruct. Na trwającej prawie cztery miesiące trasie nie zabrakło również przystanku w Polsce. Metallica pojawi się w naszym kraju 21 sierpnia 2019 roku by wystąpić na PGE Narodowym.

Bilety na to wydarzenie są jeszcze dostępne na stronie organizatora.